Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Chropyně – Teplota vody, ceník vstupného, průvodce

Koupaliště Chropyně najdete ve stejnojmenné obci v okrese Kroměříž ve Zlínském kraji. Koupaliště má svůj domov na ulici Moravská 807.

Koupaliště Chropyně se představuje

Koupaliště v Chropyni existuje již od sedmdesátých let minulého století. Poslední velká rekonstrukce koupaliště proběhla v letech 2007 až 2009, kdy koupaliště dostalo nový a moderní nádech. Od té doby dostala plovárna pouze některé kosmetické úpravy. Tou poslední byla oprava brouzdaliště pro děti.

Koupaliště Chropyně a dětský bazének

Vyhřívaná voda

Voda ve všech bazénech koupaliště je vyhřívaná za použití moderních tepelných čerpadel. Příjemné koupání vás tak čeká po celém areálu plovárny.

Hlavní bazén má rozměry 50×20 metrů. Ke slunění a opalování vám pak přijdou vhod úhledně upravené travnaté plochy kolem bazénů.

Žlutá klouzačka je oblíbená

Vodní atrakce

Koupaliště v Chropyni sází především na vodní atrakce pro dětské návštěvníky. K dispozici je zde hlavně tobogán modré barvy nebo menší lezecká stěna.

Délka tobogánu je 50 metrů. Dále zde můžete odpočívat a relaxovat na masážních lavicích nebo si zadovádět v divoké řece či si užívat příjemně tekoucí vody pod vodními hřiby.

Užijete si tady spoustu srandy

Voda je ohřívaná tepelnými čerpadly

Areál pro nejmenší děti

Pro nejmenší děti je zde připraveno brouzdaliště s poetickým názvem „Beruška“ a malý bazén se širokou žlutou skluzavkou. Součástí dětského bazénu je také vodní ježek.

Sportovní hřiště

Kromě vodních atrakcí a dětského brouzdaliště si zde můžete zahrát plážový volejbal nebo další míčové hry. Provozovatel koupaliště je Správa majetku města Chropyně, který se o celý areál spolehlivě stará.

Letní pohodička

Služby

Součástí služeb plovárny je profesionální plavčík, chutné občerstvení v restauraci Racek a bezbarierový přístup.

Atraktivní noční koupání

Atraktivní noční koupání je zde k dispozici každý pátek a každou sobotu od 20:00 do 22:00 hodiny. Podmínkou je pouze příznivé počasí bez deště a bouřek.

Jízda na klouzačce na koupališti Chropyně

Dopravní dostupnost

Ke koupališti můžete přijet svým vlastním vozem nebo použít vlak Českých drah. Železniční stanice Chropyně je od koupaliště vzdálena jeden kilometr a parkoviště je situované zhruba 400 metrů od koupaliště.

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupné vyjde dospělého návštěvníka na 140 korun, dětského na 110 korun. Pronájem hřiště na plážový volejbal stojí na jednu hodinu 140 korun.

Večerní koupání vyjde vaší peněženku pouhých 50 korun.

Koupaliště Chropyně - poslední rekonstrukce 2016

Celosezónní průkazku pro dospělého pak můžete pořídit za 1.680 korun, pro dětského za 1.260 korun. Letní koupaliště Chropyně je otevřeno každý den od května do září.

O hlavních prázdninách je zde otevřeno každý den od 9 do 19 hodiny.

Koupaliště Chropyně závěr

Městečko Chropyně má fajn koupaliště. Je dobře vybavené a udržované. Služby fungují, další zábava se nabízí. Je tady opravdu radost trávit čas. Návštěvu Chropyňského koupaliště vám tak můžeme v parních letních dnech jenom doporučit!

Diskuze ke článku