Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Unětický pivovar průvodce – Pivo, restaurace, svatby a akce, vše na jednom místě

Unětický pivovar se nachází v Úněticích v okrese Praha-západ. Jedná se o malý soukromý pivovar, který byl otevřen v roce 2011 a navazuje na zdejší historický pivovar, který má kořeny v 18. století.

Unětický pivovar se představuje

Pivovar v Uněticích láká na dobré české pivo vyráběné klasickým způsobem, což znamená bez dalších chemických úprav.

Součástí pivovaru je rovněž restaurace s výtečnou kuchyní a skvělými pochoutkami k unětickému pivu. Pivo se čepuje přímo z tanku a v letních měsících si zde můžete posedět na zahrádce s dětským koutkem.

Unětický pivovar prošel velkou rekonstrukcí

Vaří tady tradiční české pivo

Exkurze v pivovaru

Unětický pivovar nabízí pravidelné exkurze, které se zde se konají každou sobotu a neděli a rovněž v období státních svátků. Exkurze vždy začínají ve 12 hodin, přičemž sraz je v Pivovarském výčepu.

Pohled na krásné nerezové tanky

Prohlídky mimo stanovené doby lze individuálně domluvit telefonicky, přičemž minimální počet účastníků na exkurzi jsou čtyři osoby.

Cena za individuální exkurzi je 50 korun na osobu, děti od 8 do 15 let mají vstup zdarma. V ceně komentované prohlídky je jedno malé pivo zdejší provenience.

Pivovar vypadá z venku opravdu idylicky

V pivovaru se pořádají i vánoční trhy

V pivovaru se během roku pořádají různé veselice a oslavy. V prosinci jsou to například vánoční trhy, uprostřed zimy pak masopust, v létě pak srpnové posvícení.

Pivovar je rovněž ideálním cílem pro turisty z Tichého údolí a Roztockého háje.

Unětický pivovar spatřil světlo světa již roku 1710!

Historie pivovaru

Unětický pivovar spatřil světlo světa již roku 1710. Soudí se tak podle vytesaného letopočtu, který najdete v základovém pilíři v útrobách sladovního humna.

Majitelem pivovaru byla téměř po celý čas jeho existence Metropolitní kapitula u svatého Víta v Praze, která jej pronajímala.

Největší popularitu zažíval Únětický pivovar v druhé polovině 19. století, kdy byl zde dlouhodobým nájemcem sládek Alexandr Kottler.

Pivovar patří spíše k těm menším

Současnost pivovaru

Na jaře roku 2010 se pod taktovkou manželů Tkadlecových začal uskutečňovat projekt na „Znovuzrození Únětického pivovaru“.

První várka Únětického piva byla pak uvařena v půlce května roku 2011 a 11. června téhož roku byl Únětický pivovar slavnostně uveden do provozu.

Únětická desítka je opravdu pojem

Jaké pivo se zde vaří?

Unětický pivovar láká návštěvníky na kvalitní filtrované a nefiltrované české pivo. Objednat si zde můžete Únětickou desítku a to buď filtrovanou nebo nefiltrovanou.

Dále pak filtrované Únětické pivo 10,7° a filtrované Únětické pivo 12°. Pivo si můžete koupit ve skleněných lahvích nebo také v praktických PET láhvích.

Otevírací doba

Unětický pivovar je otevřen každý den od 11 do 22 hodiny. Pouze v pátek a v sobotu je otevřeno do 23 hodiny, v neděli pak do 21 hodiny.

V létě tady mají opravdu hodně příjemnou zahrádku

Unětický pivovar shrnutí

Unětický pivovar je velmi sympatický rodinný pivovar, který má dlouhou tradici. Jeho historie nebyla vždy veselá, ale věříme, že nyní už ho čekají jenom samé světlé zítřky.

Dnes je Unětický pivovar skvělým místem, kde se můžete zastavit například na cyklo výletu nebo i jenom při cestě za dobrou gastronomií. Návštěvu tak můžeme jenom doporučit.

Diskuze ke článku