Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kbelský pivovar – Skvělé pivo, vlastní restaurace, pojďte se podívat

Kbelský pivovar je populární minipivovar, kde se vaří poctivé kvalitní české pivo. Pivovar se nachází v Praze-Kbelích na Mladoboleslavské ulici 1122 a jeho součástí je taktéž restaurace s útulným a příjemným prostředím.

Krátká historie minipivovaru

Dějiny vaření piva sahají ve Kbelích až do roku 1758, kdy zde hrabě Černín nechal postavit dnes už neexistující pivovar u blízkého rybníka, kde se kvalitní pivo vařilo do roku 1923.

Historický pivovar postupně zanikl a dnes ji připomíná jenom opravená pivovarská studna Barborka, která dostala název po posledním zdejším sládkovi Josefu Barborkovi.

Jaké pivo si dáte?

Kbelský pivovar a současnost

První pivo bylo v novém Kbelském pivovaru uvařeno v listopadu roku 2018. Pivovarská restaurace byla otevřena 19. ledna roku 2019.

Technologie vaření piva

Kbelský minipivovar používá k vaření svého piva třináct dobových varen o objemu 20 hektolitrů a jedenáct stejně objemných cylindrokonických tanků.

Hospodský výčep Kbelského pivovaru

V těchto tancích pivo dochází ke dvěma fázím kvasného procesu, přičemž při tom prvním dochází k fermentaci a při tom druhém k maturaci, kdy pivo při nízké teplotě za zvýšeného přetlaku v tanku dozrává.

Pivo se vaří přímo na místě

Kbelský pivovar a jeho piva

Kbelský pivovar vaří česká piva podle tradičních receptur. Jedná se především o spodně i svrchně kvašená nefiltrovaná a nepasterovaná piva.

Objednat si zde můžete světlý ležák 11 pocestných, světlý ležák 12 pilotů, tmavé silné pivo 13 havranů, světlé plné pivo 14 jepic a polotmavé silné pivo 15 sirén.

Kbelský pivovar nabízí velmi příjemné posezení

Pivovarská restaurace

V pivovarské restauraci si pak můžete pochutnat na tradičních českých jídlech jako je hovězí guláš s houskovými knedlíky či na moravském vrabci s kysaným zelím a bramborovými knedlíky nebo na holandském řízku s bramborovou kaší a kyselou okurkou.

V létě tady mají velmi příjemnou zahrádku

Salonek na půdě

V areálu minipivovaru ještě najdete prostorný salonek na půdě, který si můžete objednat na rodinné nebo firemní večírky.

Součástí salonku je samoobslužný bar s výčepem. V rámci vaší oslavy si taktéž můžete objednat komentovanou prohlídku Kbelského pivovaru, která může být příjemným zpestřením vaší oslavy.

Celkový pohled na pivovar a restauraci

Jak se k pivovaru dostanete?

Ke Kbelskému pivovaru se dostanete autobusem číslo 208 nebo číslo 185 z Letňan. Stačí vystoupit na zastávce Huntířovská.

Vlakem jste z hlavního vlakového nádraží ve Kbelích za dvacet minut. Pokud pojedete autem, tak u pivovaru je parkoviště pro hosty, další pak najdete naproti benzínové stanice OMV v ulici Huntířovská.

Radost tady posedět u dobrého českého piva

Vydejte se sem i s přáteli

Otevírací doba

Kbelský pivovar je otevřen každý den od 11 do 20 hodiny.

Kbelský pivovar závěr

Kbelský pivovar je velmi sympatický podnik. Navazuje na dlouhou tradici i když je to vlastně úplně moderní podnik. Specializuje se na nefiltrovaná a nepasterovaná piva. Skvělá je i místní restaurace, která vaří klasickou kuchyni.

Diskuze ke článku