Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Arriva Morava jízdní řády, jízdenky, představení firmy

Arriva Morava je dopravní společnost, která provozuje především autobusovou dopravu v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Dále poskytuje příležitostně nákladní a zájezdovou dopravu.

Arriva Morava se představuje

Arriva je hlavním oblastním autobusovým dopravcem v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Zde provozuje oblastní linky Olomouc, Přerov, Šumperk, Zábřeh, Jeseník, Ostrava, Třinec a Nový Jičín.

Arriva Morava je součástí společností Arriva Transport Česká republika, která působí po celé České republice.

Autobus na nádraží

Historie Arriva Morava

Předchůdkyní společnosti Arriva byla ČSAD Ostrava. Tento podnik pak mění svého majitele a od roku 1999 se jmenuje Arriva Morava. Společnost momentálně sídlí v Ostravě na ulici Vítkovická 5.

Autobus Arriva Morava před nákupním centrem

Autobusové linky

Moravská Arriva zajišťuje nespočet autobusových linek. Jedná se především o městskou hromadnou dopravu ve velkých moravských městech.

V Krnově jsou to například linky 801 až 807, v Šumperku linky 1 až 5, v Zábřehu linky 1 až 3, v Třinci linky 701 až 717, v Českém Těšíně linky 721 až 725 , v Novém Jičíně linky 601 až  604.

Na všech těchto linkách platí příslušný tarif místního kraje.

Městské autobusy Arriva Morava

Vozový park

Společnost Arriva Morava má ve svém vozovém parku celkem 684 autobusů, ze kterých je 326 autobusů nízkopodlažních.

Zastoupeny jsou v největší míře osvědčené a spolehlivé autobusy značky SOR a IVECO.

Značka SOR je česká značka, která vyrábí autobusy od roku 1991. Společnost IVECO je pro změnu nadnárodní společnost, která ovšem také vyrábí autobusy v České republice, konkrétně ve Vysokém Mýtě.

Na linkách městské dopravy provozuje Arriva celkem 76 autobusů. V zájezdové dopravě má k dispozici 19 autobusů. 63 autobusů má ekologický pohon na zemní plyn a 15 vozů je zcela elektrických, takže se jedná o tzv. elektrobusy.

Arriva Morava má stovky autobusů

Dálkové spoje

Na území Moravy provozuje společnost Arriva Morava několik dálkových spojů. Jedná se například o linku Brno – Kroměříž – Přerov nebo o linku Brno – Prostějov – Olomouc či o linku Jeseník – Krnov – Opava – Ostrava.

Arriva Morava - Šumperk, Olomouc, Ostrava

V těchto dálkových autobusech jsou k dispozici toalety, polohovatelná prostorná sedadla, rychlé wi-fi připojení, praktické zásuvky na 230 V a USB přípojky, výkonné topení a klimatizace.

Autobus Arriva v červené barvě

Rekreační linky

Arriva Morava zajišťuje také jednu rekreační linku. Jedná se o linku Prostějov – Plumlov – Buková – Protivanov.

Tato linka je každým rokem v provozu od 17. dubna do 28 září. Autobus na této rekreační lince přepravuje větší množství jízdních kol, takže se zároveň jedná o cyklobus.

Arriva Morava závěr

Arriva je zavedená a dobře fungující firma. Spolehlivě provozuje několik stovek autobusů na desítkách linek v celém Moravskoslezském kraji. Firma neustále modernizuje vozový park a snaží se přinášet i atraktivní sezónní linky s nadstandardními službami.  Například s již zmíněným převozem kol.

Diskuze ke článku