Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo na Hrádečku – Můj osobní průvodce s tipy

Zoo na Hrádečku je krásná, malá zahrada. Zoologickou na Hrádečku najdete v obci Horní Pěna v Jihočeském kraji.

Zoologická zahrada na Hrádečku se představuje

Zoo na Hrádečku je soukromá zoologická zahrada, která má celkovou rozlohu 10 ha. Malá, leč sympatická zoo se nachází mezi malými jihočeskými obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce. Obec Dolní Pěna má v současné době něco málo přes 400 obyvatel.

Vstup do Zoo na Hrádečku

Pojmenování zoologické zahrady

Pojmenování Zoo na Hrádečku bylo vzato od historického názvu vrcholu, na kterém se soukromý zoopark nachází.

Nápad vybudovat malý zoopark se zrodil v roce 2010, ale již v roce 2007 zde bylo mnoho druhů zvířat. Postupem času se druhová rozmanitost zvířat začala úspěšně rozšiřovat, takže zoopark mohl být otevřen pro širokou veřejnost.

Lev je pravou dominantou zoo

Popis zooparku

V současné době najdete v zooparku 8 druhů drápkatých opic, skvrnité hyeny, rudočelé lemury, americké pumy, velbloudy, lamy, klokany, osly, tři druhy pštrosů, papoušky, nosály, stepní mary, mývaly, dikobrazy, varany, krokodýly a další zvířata. Dohromady je zde dvě stě druhů zvířat z celého světa.

Zoo má rozlohu 10 hektarů

Rodinná atmosféra

Jihočeská soukromá zoologická zahrada má přívětivou rodinnou atmosféru a nabízí programy všem věkovým kategoriím. Jsou zde kupříkladu pořádané komentované prohlídky s krmením, ve kterých se dozvíte mnoho pozoruhodných a cenných informací o světě zvířat.

Při komentovaných prohlídkách jste zvířatům mnohem blíže, než při klasické návštěvě bez odborného průvodce. Zoopark rovněž pořádá vzdělávací komentované prohlídky pro mateřské školy, základní školy a firmy.

Hyeny jsou úchvatná zvířata

Krmení zvířat Zoo na Hrádečku

Krmení zdejších vybraných zvířat trvá zhruba 15 až 20 minut. Krmení lam probíhá v 10:30 hodin a stojí 300 korun. Krmení drápkatých opic je ve 12 hodin a stojí rovněž 300 korun.

Dále je možno s odborným průvodcem krmit surikaty, kapybary, plazi a obojživelníky. Rezervaci krmení je zapotřebí provést minimálně 48 hodin před Vámi zvoleným termínem návštěvy zoologické zahrady.

Mírumilovný výběh kopytníků

Parkování

Zaparkovat svůj vůz můžete přímo u zoologická zahrady. Parkování je zdarma.

Otevírací doba a vstupné

Otevírací doba Zoologické zahrady na Hrádečku je od dubna do srpna a to od pondělí do neděle od 9 do 18 hodiny.

Vstupné do ZOO činí 150 korun pro dospělého návštěvníka, 100 korun pro dítě. Rodinná vstupenka stojí 440 korun.

O prázdninách probíhají rovněž komentované prohlídky, a to denně od 10 do 14 hodiny. Komentovaná prohlídka trvá hodinu a půl. Vstup se psem je do zoologické zahrady možný, jen je zapotřebí držet ho na vodítku.

Mapa Zoo na Hrádečku

Zoo na Hrádečku závěr

Zoologická zahrada na Hrádečku je velmi příjemné místo na výlet. Vzdušený areál, kde se o zvířátka starají s láskou. Pohodové místo, kde se člověk i něco zajímavého dozví. Návštěvu vám rozhodně můžeme doporučit.

Diskuze ke článku