Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zoo Plasy – Průvodce a recenze krásné soukromé zoo

Zoo Plasy je zoologická zahrada rodinného typu se nachází ve městě Plasy v Plzeňském kraji, konkrétně na ulici Plzeňská 37.

Zoo Plasy se představuje

Zoo byla pro širokou veřejnost oficiálně otevřena v květnu roku 2016. Najdete zde směsici zábavy, relaxu a interaktivního vzdělání.

Zoo je umístěno v areálu Fantasy Golf Plasy, který je víceúčelovým zařízením.

Majestátný lev v Zoo Plasy

Tři v jednom

Areál Zoo je koncipován jako dobrodružná pouť kolem světa. Můžete si tu vyzkoušet adventure golf, projít se devíti státy všech 5 světových kontinentů a kouknout se do několika časových období.

Celkový pohled na Zoo Plasy

S nadsázkou se dá říci, že celý areál je „3 v jednom“ – v jeden den tak můžete zvládnout adventure golf, zoologickou zahradu a botanickou zahradu.

V Plasech chovají mnoho druhů ptáků a papoušků

Atraktivní zvířata

Zoologická zahrada Plasy je jedinou zoologickou zahradou na našem území, kde na jednom místě můžete pozorovat nádherného bílého klokana, divokého bílého tygra a lvy s působivou bílou srstí a hřívou.

Mix velkých a malých zvířat

Zoo Plasy je dobrým mixem velkých i malých zvířat. Uvidíte zde kupříkladu hbité surikaty, lemury s červeně svítícími očima, makaky, statné tygry, levharta, pantera, lvy, roztomilé mývaly, nosály, rysce, klokany, želvy, různé druhy barevných papoušků, kachny, labutě, bažanty, sovy a krásně zbarvené pávy.

Zoo Plasy je kombinovaná s minigolfem

Pivovarský dvůr

Součástí celého rozsáhlého areálu je také Pivovarský dvůr Plasy. Zde najdete luxusní ubytování v sedmnácti stylových pokojích.

Pokud chcete prožít jedinečnou atmosféru časů dávno minulých, navštivte Restaurant Rudolfa druhého ve stylu loveckého zámečku, kde si můžete pochutnat na gurmánských specialitách všeho druhu.

Děti je milují

Můžete zde rovněž jen tak v klidu posedět při dobré kávě anebo při českém pivu v dobovém gotickém sklípku „Palírna u Rytíře, který je situován v podzemí celého objektu.

Zoo je perfektní místo pro rodinný výlet

Odchovy zvířat

Zoologická zahrada Plasy je také úspěšná v odchovu svých zvířat. Podařilo se zde odchovat například sovu pálenou, výra velkého, husu indickou, nosála červeného nebo puštíka brýlatého.

Zoo Plasy vstupné

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 130 korun. Dětské vstupné stojí 100 korun. Rodinná vstupenka pak přijde na váš rodinný rozpočet na 410 korun. Za psa pak zaplatíte 40 korun.

Majestátní šelma

Zoo Plasy = ráj odpočinku

Otevírací doba Zoo Plasy

Zoo je otevřena celoročně, od května do srpna je zde otevřeno denně a to od 9:00 do 20:00 hodin, od září do října od 10:00 do 18:00 hodin, od listopadu do února od 11:00 do 16:00 hodin a od března do dubna pak od 10:00 do 18:00 hodin.

Návštěvu Zoo Plasy si rozhodně nenechte ujít

Parkování

Hned vedle zoologické zahrady je parkoviště, kde se za parkování auta neplatí žádný poplatek.

Zoo Plasy závěr

ZOO Plasy je krásná rodinná Zoo, nepatří sice k největším, ale v mnoha ohledech je velmi zajímavá a mají tady i velká zvířata. Pokocháte se tady velkými šelmami, ale i úžasnou sbírku papoušků. Hlavně je tady mnoho atrakcí, které zaujmou snad každé dítě. Návštěvu Zoo Plasy si tedy rozhodně nenechte ujít!

Diskuze ke článku