Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivnice U Čápa v Brně – Pivo, menu a moje zážitky

Historická Pivnice U Čápa je situovaná v těsné blízkosti porodnice na Obilním trhu, kam už před více než sto lety chodili čerství tatínkové zapíjet své úžasné děti. Přesná adresa pivnice je Obilní trh 10 Brno.

Pivnice U Čápa se představuje

V roce 1960 otevřená a nově zrekonstruovaná pivnice potěší zejména všechny pivaře, ale i jedlíky české kuchyně.

Pivnice U Čápa zaujme i svým interiérem

Pivnice se může pyšnit svou domácí atmosférou a zejména tradiční skvělou moravskou a českou kuchyní, které velí šéfkuchař Lukáš Hamala.

Vedle jídla si zde můžete pochutnat na plzeňském pivu z tanku, které je té nejlepší kvality.

Stylové dekorece pro moderní pivnici

Udírna a venkovní posezení

Pivnice U Čápa disponuje také vlastní udírnou, z které se linou příjemné vůně uzených salámů a klobás. Posezení u piva najdete nejenom uvnitř, ale rovněž na zahrádce přímo v parku.

Originální lustr pivnice u Čápa

Pivnice

V pivnici se čepuje kvalitní plzeňské pivo, které nezklame žádného znalce pivního moku.

Tankuje se z 6 nerezových tanků, přičemž každý tank má kapacitu 500 litrů piva. Tanky jsou umístěně v podzemní tankovně, kde je stálá teplota okolo osmi stupňů Celsia.

Pípa jako klenot

Popis pivnice

Pivnice je zařízena docela v moderním a svěžím duchu. Jsou zde tmavě hnědé stoly, které kontrastují se světle hnědou podlahou.

Pěkné jsou především skleněné půllitrové krýgly, které dělají pomyslnou stěnu mezi jednotlivými částmi lokálu.

Nutno podotknout, že interiér pivnice je nezvykle nazdoben. Na stěnách jsou totiž zarámované fotografie z oslav narození dětí.

Mám to tady rád

Jaké druhy piva se zde čepují

Z plzeňských piv si zde můžete objednat Pilsner Urquell ležák – tuplák, který dostanete do skleněné litrové sklenice.

Dále je zde na výběr půllitrový Pilsner Urquell ležák – velká hladinka a půllitrový Pilsner Urquell ležák – malá hladinka.

Objednat si také můžete řezané pivo nebo nealkoholický světlý Birell.

Pivnice U Čápa je vyhlášena široko daleko

Restaurace

Pivní restaurace dává přednost moravské a české kuchyni. Z oblíbených jídel si například můžete pochutnat na vydatné hrachové polévce s opečeným chlebem nebo na steaku z hovězí roštěné se sázeným vejcem, pepřové omáčce a steakových hranolkách.

Dárkové poukazy

Pokud máte ve své rodině tradičního pivaře, můžete mu v pivnici U Čápa objednat dárkový poukaz v hodnotě 500 nebo 1.000 korun. Poukaz je platný jedenáct měsíců od zakoupení.

Letní zahrádka je opravdu skvělá

Názory návštěvníků

Většina lidí zde chválí především dobrou kvalitu čepovaného plzeňského piva. Ta je opravdu vynikající. Jídlo je zde taktéž velmi chutné a především čerstvé. Jediné minus vidí zákazníci v tom, že v této pivnice je velká hlučnost.

Pivnice U Čápa na Obilném trhu

Provozní doba pivnice U Čápa

Pivnice má otevřeno každý den od 11 do 22 hodiny.

Pivnice U Čápa závěr

První volba kam si zajít v Brnu na pivo. Podnik s opravdu dobrou pověstí. Pivnice u Čápa má opravdu jedinečný koncept a je to velmi příjemný podnik, kam můžete zajít na jedno nebo si tu sednou s přáteli na celý večer. Vše je dobře promyšlené a má to styl. V létě tady mají opravdu skvělou zahrádku.

Až se někdy potkáme v Brně, tak vás zvu na jedno!

Diskuze ke článku