Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zámek Kynžvart průvodce – Interiér, akce, restaurace

Zámek Kynžvart se nachází ve stejnojmenné obci v Karlovarském kraji. Krásný a reprezentační zámek zaujme sám o sobě i svou zahradou.

Zámek Kynžvart se představuje

Zámek Kynžvart je noblesní zámek v klasicistní podobě, jehož dějiny jsou úzce spojené se šlechtickým rodem Metternichů.

Kolem zámku najdete rozlehlý anglický park, který je prošpikován krásnými drobnými stavbami. V interiéru zámku pak nejvíce zaujme kabinet kuriozit, který vlastní několik pozoruhodných egyptských mumií.

Detail zámku Kynžvart

Reprezentační sídlo Metternichů

Zámek byl reprezentačním sídlem vlivného rakouského politika a kancléře K. V. Metternicha. Zámek byl vybudován podle projektu architekta P. Nobile. Ten však musel při architektonickém návrhu respektovat celou řadu kancléřových návrhů.

Kolem zámku je 100 hektarová zahrada

Prohlídková trasa

Hlavní prohlídková trasa vás provede interiéry, které jsou vesměs vybavené tehdy módním empírovým nábytkem a dobovými portréty.

Dále zde uvidíte zámeckou zbrojnici a výstavu připomínající posledního chebského kata a současně prvního správce kynžvartského muzea Karla Hussa.

Hlavní magnet zámku je však Metternichův kabinet kuriozit, kde každý vystavovaný předmět má svůj vlastní zajímavý příběh. Kabinet vlastní čtyři tisíce předmětů z celého světa.

Zámek byl sídlem K. V. Metternicha

Je to opravdu stylové sídlo

Kabinet kuriozit

Třešničkou na dortu kabinetu kuriozit je pozoruhodné egyptologické oddělení. Všechny vystavené exponáty daroval rakouskému kancléři egyptský místokrál Muhmad Ali.

Radost jenom pohledět

Součásti egyptologického oddělení je černá dřevěná rakev, která má pozlacenou masku a pozlacený pás se starým egyptským nápisem, který připomíná, že zde spočívá 3500 let stará mumie egyptského kněze Ken Amona, který působil za panování faraóna Thutmose třetího.

Dále zde uvidíte hnědou rakev, která je pro změnu vyzdobená pestrým dekorem a tkví v ní mumie egyptského kněze Pentahutra.

Zámek Kynžvart je krásný za každého počasí

Zámecká knihovna

Velmi cenná literatura z té doby je v kynžvartské knihovně. Je v ní kupříkladu umístěna podrobná kniha o Egyptu. Jedná se o jeden ze dvou exemplářů v naší zemi.

Zámecký park s drobnými stavbami

Chloubou zámku Kynžvart je park, který má rozlohu téměř 100 ha. Jedná se o jeden z největších parků v Čechách.

Rozsáhlý park se může pochlubit hned několika rybníky a krásnou novogotickou kaplí. Dále se zde můžete těšit na vyhlídkový altán, řadu plastik a cizokrajných stromů. Park také sousedí s moderním golfovým hřištěm.

Zámecký park láká k procházkám a lenošení

Netradiční svatby

Na zámku můžete prožít rovněž neobvyklou svatbu. Oddat se můžete v zámecké kapli či na ostrůvku jezera nebo v příjemném zákoutí zámeckého parku. Své ano si můžete říct dokonce i na golfovém hřišti. Kynžvart v průběhu roku také nabízí nejrůznější akce a atrakce.

Na podzim to na Kynžvartu hraje všemi barvami

Ceny a otevírací doba

Otevírací doba zámku je mimo leden celoroční. Během hlavní turistické sezóny je zde otevřeno každý den mimo pondělí a to vždy od 9:00 do 17:00 hodiny. Vstupné na základní okruh stojí 200 korun, snížené pak 160 korun.

Malá ukázka interiérů zámku Kynžvart

Zámek Kynžvart závěrečné shrnutí

Zámek Kynžvart je opravdu nádherný zámekunikátní zahradou. Nemá sice tak dlouhou historii, ale o to více vyniknou jeho novodobé kvality a um stavitelů, který se dědil po stovky let. Je to opravdu radost pohledět a můžete zde zažít opravdu krásný výlet.

Diskuze ke článku