Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Westernové městečko Boskovice – Vstupné, recenze, průvodce

Westernové městečko Boskovice je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být aspoň na chvíli kovbojem nebo nespoutaným indiánem.

Western park Boskovice to je rovněž strhující divadelní představení v krásném přírodním pískovcovém lomu s úžasným vodopádem, který dodává indiánským a kovbojským příběhům pravé a nefalšované kouzlo.

Cedule lákající do Westernové městečko Boskovice

Western park Boskovice se představuje

Westernové městečko Boskovice najdete pouhých 36 km od Brna. Je to jedno z turisticky nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších míst jižní Moravy, které bylo vybudované v roce 1994 v opuštěném pískovcovém lomu.

Pískovcový lom s vodopádem byla ideální volba, protože celé westernové show dodává autentické prostředí Divokého západu.

Typická zálesácká chalupu jako z příběhu Jacka Londona

Jako kovboj si tady bude připadat každý

Celodenní program

Když do westernového městečka přijedete, tak vězte, že zde můžete pobýt celý den.

Člověk se ve western parku přenese do historie

Pro rodiny s dětmi je zde připraven výživný celodenní program. Těšit se můžete na westernová divadelní představení pod širým nebem, westernové restaurace, westernové malé hotely nebo zajímavý Sand City Saloon.

Nemůže chybět hotel a saloon

Vyzkoušet si můžete i své kovbojské dovednosti

Po celý den si můžete zkoušet nejenom své kovbojské, ale také i indiánské dovednosti.

Děti to tady opravdu milují

Kromě hodů indiánským tomahavkem, měření síly na silostroji, přesné střelby z luku, a dalších westernových atrakcí si můžete vyjít na malou procházku s kozou, kterou si zapůjčíte v půjčovně koz.

Koňská show a westernové městečko Boskovice

Místní koňská show není jenom westernová atrakce, ale také krásná ukázka, že vztah člověka a koně byl v minulosti nejen o zneužívaní hrubé koňské síly a rychlosti, ale rovněž o vzájemném respektu a péči.

Hlavní prostranství uprostřed westernového městečka Boskovice

Indiánská vesnice

Indiánská vesnice vám pro změnu ukáže pozoruhodný život původních obyvatel Ameriky.

Indiáni nebyli žádní krvelační válečníci a dobrodruzi, ale veskrze normální lidi, kteří hojně čerpali ze zkušeností svých předků, kteří obývali četná kmenová území dávno před nimi.

Můžete se tady setkat třeba i s Vinetouem

Pohled do indiánské vesnice

Rýžoviště zlata

Další atrakcí westernového městečka je rýžoviště zlata a škola rýžování. Rýžoviště zlata zcela jistě pobaví každého z vás. Jedná se o dřevěná koryta, která jsou 16 metrů dlouhá. V dřevěných korytech neustále proudí voda, takže rýžovat zlato můžete neustále.

Zábavných atrakcí je tady opravdu hodně

Občerstvení

Zahnat hlad a uhasit žízeň můžete ve stylové nekuřácké restauraci Saloon 1870, kterou najdete v samém srdci westernového městečka.

Nechybí ani historická lokomotiva

Mapa westernového městečka Boskovice

Mapa westernového městečka Boskovice

Vstupné a otevírací doba

Celodenní vstupenka vyjde dospělého návštěvníka na 300 Kč, dětského pak na 200 korun. Vstupenka platí od 10 do 15:30 hodiny. Vstupné na dvou hodinové večerní představení Vinnetou, které začíná v 18 hodin, stojí 650, respektive 550 korun.

Westernové městečko Boskovice závěr

Western park je unikátní atrakce, která u nás moc nemá obdoby. Je to zábavní park, který měl nápad a dokázal dokonale využít prostředí, ve které se nachází. Právě místo bývalého lomu dává městečku opravdu jedinečnou atmosféru. Westernové městečko Boskovice má spoustu krásných zákoutí a iluze amerického středozápadu je tady takřka dokonalá.

Diskuze ke článku