Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Izrael mapa ke stažení – Výběr nejlepších map

Hledáte mapy státu Izrael a Palestina? Pokud ano, tak jste na správné adrese, protože přímo zde jsme pro vás připravili hned několik velmi zajímavý map. Nejlepší Izrael mapa už na vás čeká vás ke stažení!

Izrael základní popis

Izrael je poměrně malinká země. I s palestinskými územími má pouhých 27 799 km², to je zhruba polovina Slovenska a třetina České republiky.

Malé území se ale nachází na strategickém místě mezi třemi kontinenty – Evropou, Asii a Afrikou. Žádné jiné takové místo na světě nenajdete. Není se čemu divit, že právě tady se mísily kultury, vznikaly nové kulty a psala historie lidstva.

Historie a měnící se mapa

Mapa Izraele se v 20. století měnila před očima. Moderní Izrael vznikl jako židovský stát obklopený arabskými zeměmi, které jeho založení nesly se značnou nevolí. Dodnes má Izrael s mnoho z nich velmi vypjaté vztahy a nebyl od nich uznám jako suverénní země.

Jenom u málokteré země se tolikrát přepisovaly hranice. Izrael si prošel mnoha válkami, kde musel hájit svojí existenci a střídavě anektoval i cizí území. Nejvíce samozřejmě na úkor palestinského státu. Po šestidenní válce, ale klidně celý Sinajský poloostrov na úkor Egypta anebo Golanské výšiny na úkor Sýrie, které ovládá dodnes.

I samotná hranice Izraele tak dodnes v mnohých budí vášně. My se snažíme odprostit a nesoudit politické souvislosti, ale pouze vám nabídnout dobré mapy.

Izrael mapa ke stažení

Vybrali jsme pro vás 8 různých úplně jiných map ke stažení.

Základní Izrael mapa (velikost 429 kB, rozlišení 2.000 x 2.865 px) – Jednoduchá mapa Izraele se vším, co můžete v základu potřebovat.

Základní Izrael mapa

Geografická mapa Izraele (velikost 589 kB, rozlišení 1.979 x 3.240 px) – Geografická mapa znázorňující nížiny, vrchoviny a pohoří.

Geografická mapa Izraele

Regiony Izraele (velikost 542 kB, rozlišení 2.000 x 3.124 px) – Mapa ukazuje základní členění státu Izrael do jednotlivých regionů.

Regiony Izraele

Města Izraele (velikost 131 kB, rozlišení 1.147 x 2.000 px) – Jednoduchá a přehledná mapa, která se zaměřuje hlavně na města v Izraeli.

Města Izraele

Zjednodušená mapa Izraele (velikost 58 kB, rozlišení 750 x 701 px) – Naše nejmenší mapa ukazuje opravdu jenom to nejdůležitější.

Zjednodušená mapa Izraele

Politická mapa Izraele (velikost 1.167 kB, rozlišení 3.426 x 5.640 px) – Politické členění Izraele na 6 regionů a 3 sporná území.

Politická mapa Izraele

Slepá (schématická) mapa státu Izrael (velikost 211 kB, rozlišení 2.000 x 2.867 px) – Téměř slepá mapa Izraele, která ukazuje opravdu jenom základní souvislosti.

Slepá (schématická) mapa státu Izrael

Regionální mapa (velikost 629 kB, rozlišení 1.000 x 1.000 px) – Další zjednodušený pohled na Izrael, který navíc ukazuje o trochu více i z okolních zemí.

Regionální mapa

Online mapy Izraele

Odkazy na oblíbené mapové služby, které vám rovnou ukáží mapu Izraele

Oline mapové služby a aplikace mají tu výhodu, že vám ukáží každé místo do těch největších detailů. Můžete zoomovat, měnit mapové vrstvy, vyhledávat i navigovat.

Izrael mapa závěr

Pevně věříme, že vám tento článek pomohl se trochu lépe zorientovat v reáliích Izraele a jeho mapách. Izrael mapa právě pro vás. Přesně to jsme vám chtěli přinést a věříme, že se nám to snad i podařilo. Nebo snad máte tip na lepší mapy Izraele? Budeme jenom rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích pod tímto článkem.

Diskuze ke článku