Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bazén Lužánky – Průvodce plaveckým bazénem v Brně

Bazén Lužánky je komfortní plavecký areál, který se především může pochlubit 50metrový plaveckým bazénem. Plavecký stadion se nachází v Brně na ulici Sportovní 4.

Bazén Lužánky se představuje

Plavecký stadion za Lužánkami je architektonický skvost socialistického realismu, který nabízí luxusní padesátimetrový bazén a skokanskou věž.

V letních měsících pak můžete využít letní venkovní terasu a přilehlý bar. Kromě nadstandardního zázemí pro plavce zde také najdete Dětský vodní svět a wellness centrum.

Bazén Lužánky v Brně v celé své kráse

Plavecký bazén a skokanská věž

Hlavním magnetem celého plaveckého areálu za Lužánkami je velký padesátimetrový bazén, který má celkem 8 drah.

Hloubka bazénu se pohybuje od 1,8 do 5 metrů. Teplota vody je pak 27 stupňů Celsia.

Mohutná skokanská věž

Další přidanou hodnotou areálu je skokanská věž. Výšky jednotlivých skokanských plošin jsou deset, sedm a půl, pět a tři metrů nad hladinou vody.

Další pohled na Lužánky z venku

Sportovní vyžití pro školy a organizace

Skvělých tréninkových podmínek zde využívají zejména v odpoledních a večerních hodinách školy a sportovní oddíly.

Dá se zde trénovat plavání, potápění, skoky do vody, vodní pólo nebo vodní rugby.

Bazén nabízí skvělé podmínky pro sport i relaxaci

Venkovní terasa

V případě krásného slunného počasí je zde k dispozici venkovní terasa, na kterou se dostanete přímo z bazénové haly.

Na terase můžete použít šest sprch, relaxační lehátky a slunečníky.

Wellness Centrum Lužánky

Od roku 2019 má bazén Lužánky zcela nové moderní wellness centrum, které na více než 800 metrech čtverečních nabízí hned několik typů saun a dalších skvělých relaxačních prostor.

Budova prošla zdařilou rekonstrukcí

Velká finská sauna

Velká finská sauna pojme celkem 33 lidí, kteří se mohou usadit na lavicích ve tvaru písmene U kolem horkých kamen s originálními finskými saunovými kameny. Jejich průběžným poléváním se navyšuje původně nulová vlhkost v sauně.

Pohled na kasy a vstup do areálu

Parní solná lázeň

Další atrakcí wellness centra je parní solná lázeň s vonnými esencemi a stoprocentní vlhkostí vzduchu. Tahle příjemná lázeň pojme 10 lidí, kteří se mohou usadit na vyhřívané lavici v příjemné modré keramické mozaice.

Dalších 13 lidí může pro změnu najít útulné útočiště v biosauně s kamny finského typu a horkými lávovými kameny, která je umně obložená hned několika druhy dřeva.

Bazén Lužánky v podvečer

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na celý den přes týden vyjde vaší peněženku na 110 Kč, respektive 65 korun. O víkendech zaplatíte 120, respektive 70 korun.

Rodinné vstupné pak stojí přes týden 270 korun, o víkendech 300 korun. Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky bazénu.

Umělecká fotka bazénu v Lužánkách

Bazén Lužánky závěr

Bazén Lužánky se představuje patří k nemnoha velkým 50metrovým bazénům u nás. Takovým bazénům se říká olympijské a mohou se na nich konat i vrcholové soutěže. Lužánky celkově jsou krásným relaxačním areálem, jenž toho může nabídnout opravdu hodně. Dá se tady dělat téměř každý vodní sport.

Bazén prošel nákladnou relaxací a velmi příjemným bonusem je i nově zbudované wellness centrum. Zkrátka nuda v Brně tady rozhodně nehrozí.

Diskuze ke článku