Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Webkamery Šumava – Seznam všech webkamer z NP

Živý přenos ze Šumavy. Podívejte se na webkamery Šumava, které vám zde přinášíme v uceleném Seznamu. Přímo zde se můžete podívat na ty nejzajímavější kamery na Šumavě.

Šumava je úžasný ekosystém, který nemá v celé Evropě obdoby. Samotné pohoří Šumava se nachází na pomezí hned třech států na hranicích Česka, Rakouska a Německa. Nebo-li Bavorska, abychom byly přesní.

Při pohledu z letadla je Šumava celistvý zelený pás. Pravdou ale je, že díky své rozsáhlosti je rozdělena hned na několik území s velmi přísnou ochranou. Asi nepřekvapí, že politické hranice v tomto rozdělení hraje nejvýznamnější roli. Jedná se tedy o Národní park Šumava, Nationalpark Bayerischer Wald, Chráněná krajinná oblast Šumava a Přírodní park Horní Bavorský les.

Příroda Šumavy je opravdu čarokrásná

Národní park a webkamery Šumava

Národní park Šumava je největším z českých národních parků. Na ploše 680,64 km2 ukrývá mnohé poklady. Většina webkamer, které vám představíme v tomto článku jsou právě z Národního Parku, i když jak doufáme, tak jste přeci jenom pochopili, že Šumava je mnohem větší.

Webkamery Šumava seznam

Pojďme si představit jednotlivá zajímavá místa na Šumavě a jejich webkamery. Pokud máme o daném místě další informace, tak rádi uvádíme odkaz i na ně.

Špičák Šumava webkamera

Pohled na horní stanici lanovky Špičák. V zimě se tu lyžuje, v létě procházkuje a jezdí v bike parku. Areál hned nad městečkem Železná ruda je velmi oblíbený. Webkamera Špičák vám snadno ukáže aktuální provoz.

Eisenstein Dorf: Špičák Rozhledna

 

Webkamery Šumava Kvilda

Kvilda je ikonickým místem Šumava. Místo, kam se musí podívat každý návštěvník. Okolní příroda opravdu stojí za to. I v dnešní době dovede být divoká, o čemž svědčí i to, jak často jsou tady hlášeny různé teplotní rekordy. Webkamera Kvilda je orientovaná směr Horská a ukazuje Jezerní potok. Pokud hledate více webkamer jenom v Kvildě, tak o tom máme i samostatný článek.

Kvilda: Jezerní potok (pohled směr Horská)

 

Nové Hutě Šumava webkamera

Vesnice Nové Hutě se nachází v samém srdci Šumavy. Je to oblíbený výchozí bod pro procházky a v zimě pro lyžování. Právě u „Vleku U lesa“ se nachází i webkmara v Nových Hutích. I v létě je pohled na zelené stráně krásný.

Nové Hutě: Vlek U lesa

 

Webkamery Šumava Modrava

Modrava patří opět mezi velmi známá místa. Je to jenom miniaturní vesnička, která ale leží ukrytá v té nejdivočejší šumavské přírodě. Nachází se v nadmořské výšce 985 metrů na soutoku Modravského, Roklanského a Filipohuťského potoka. Právě jejich soutokem vzniká už mnohem známější Vydra. Webkamera, kterou jsme pro vás připravili je ze severu obce Modrava z cesty směrem na Tříjezerní slať.

Modrava › North

 

Javorník Šumava webkamera

Co všechno je Javorník? Je to malá obec už směrem do vnitrozemí. Je to hora (1.066 m) na jejímž vrcholu se nachází stejnojmenná rozhledna. A je to také oblíbený lyžařský areál. Webkamera Javorník vám ukáže překrásný výhled na panorama Šumavy.

Javorník: rozhledna

 

Webkamery Šumava Železná Ruda

Železná Ruda je větší městečko přímo na hranicích s Německem. Je to úžasné místo odkud je to do mnoha koutů Šumavy jenom kousek. Podívejte se s námi na úžasné záběry ze skiareálu Belvedér.

Pamferhütte: Hotel Engadin-skiareál Belveder

 

Webkamera Srní Šumava

Srní je další krásná vesnička, kterou stojí za to vidět. Naše webkamera Srní vám přináší pohled přímo do středu obce na místní náves a kostel.

Srní

Další informace o Šumavě? Přečtěte si třeba náš obsáhlý článek o Černém jezeře.

Diskuze ke článku

0/100