Webkamera Zlín online – ŽIVÉ záběry a info

Zlín je hodně netypické město, jehož centrum se nachází kolem bývalých Baťových továren. Krajská metropole se 75.000 obyvateli toho může nabídnout překvapivě hodně. Webkamera Zlín vám umožní se podívat i na dálku.

 

Zlín je město, ve kterém se psali dějiny 20. století. Málokteré město prošlo tak bouřlivými změnami, které se podepsali i na jeho názvu. Dodnes je tato moderní historie patrná na každém kroku.

Zlín je přitom město s velmi bohatou historií, která sahá až do roku 1322, kdy ho koupila královna Eliška Rejčka a věnovala brněnskému klášteru. Na město byl povýšen už roku 1397. Během 30-leté války (1622) bylo město zplundrováno a vypálen zámek. Pak se dlouho nic důležitého nedělo…

Webkamera Zlín online – Nejlepší živé záběry

Moderní historie Zlína

Moderní éra započala v roce 1894, kdy zde sourozenci Tomáš, Antonín a Anna Baťovi založili živnost pod názvem „Antonín Baťa.“ V roce 1900 se z ní stala firma. Ač byly počátky firmy krušné, tak v roce 1910 vyráběl Baťa už na 10 000 párů bot. Ve 30. letech zažil Zlín zlatá léta. Všechny krize se překonaly. Zlín se rozrůstal o tisíce lidí každý rok. Baťa budoval Zlín s nejlepšími architekty své doby jako například  Le Corbusierem.

O to tvrdí byl následují pád. Za války bylo město mnohokrát bombardováno. Hned po válce byly Baťovi továrny znárodněny (už v roce 1945). Zkáza byla dokončena 1. ledna 1949 přejmenováním na Gottwaldov.

Od 90. letech se znovu Zlín staví na nohy. Univerzita a četné kulturní instituce a bohatou minulostí dávají tomuto jedinečnému krajskému městu znovu vyniknout.

Webkamera Zlín

Webkamer je ve Zlíně hned několik a dají vám skvělý přehled o tom, jak to ve městě právě vypadá. Webkamery jsou skvělé v tom, že vám lépe než kdo jiný odhalí aktuální počasí, provoz na silnicích a celkově atmosféru. Pojďte si je s námi všechny projít. Která webkamera Zlín je ta nejlepší?

 

Webkamera na náměstí Míru

Hlavní webkamera, která zabírá centrální zlínské náměstí. Na náměstí se nachází magistrát a nebo také OC Zlaté jablko.

Zlín: náměstí Míru

 

Webkamera náměstí Práce

Druhé hlavní zlínské náměstí je náměstí Práce s pověstným Baťovým mrakodrapem.

Zlín › North-West: náměstí Práce

 

Náměstí práce druhý pohled

Další webkamera namířená na náměstí Práce z druhého směru.

Zlín: náměstí Práce

 

Zlín a závěr

Zlín je opravdu zajímavé a netypické město, které je hodně odlišné od všech ostatních krajských metropolí. Jsme rádi, že jsme vás mohli trochu seznámit s jeho historií a ukázat vám živé záběry z webkamer všude po města. Která je vaše oblíbená webkamera Zlín? Podělte se v komentářích.

 

Doporučujeme

O autorovi: Recepční Hotelove.cz

Jsem recepční na Hotelove.cz a budu vaše průvodkyně tímto webem i všemi těmi krásnými hotely venku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *