Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Loket 2022 – Průvodce a program

Městečko Loket patří k nejhezčím v Česku. V meandru řeky Ohře se ukrývá historický klenot s majestátným hradem. Právě tady se konají jedny z nejhezčích vánočních trhů nejenom v Karlovarském kraji. Rádi vás jimi provedeme – vánoční trhy Loket nepočkají.

Vánoční trhy Loket mají také přízvisko „Krušnohorské vánoční trhy“. Povedená akce se koná pravidelně o víkendu někdy v půlce prosince.

Hlavní náměstí T. G. Masaryka v Lokti

Loket je historické město. Opravdu krásné a idylické. Kolem náměstí T. G. Masaryka najdete jeden hezký domeček vedle druhého. Naši předkové dokázali dokonale využít skalní ostroh, který dobře chránila řeka Ohře. Stačí se podívat na obrázek města, jak nádherné má panorama. Právě to vytváří atmosféru městečka. Jsou to ideální kulisy pro hezké vánoční trhy.

Vánoční trhy Loket mají skvělou atmosféru

Celkový pohled na město Loket i s hradem

Datum a čas konání

Letos se trhy konají na třetí adventní víkend 10. – 11. prosince 2022 a to přesněji od 10:00 do 18:00.

Vánoční trhy Loket program

Čeká nás pestrý doprovodný program složený z vystoupení lokálních umělců. Podrobnosti pro aktuální ročník pro vás stále zjišťujeme.

Nádvoří hradu Loket

HISTORIE: Vánoční trhy Loket 2019

V roce 2019 se vánoční trhy Loket konaly 12. 12. 2022 – 13. 12. 2022 a to v čase 10:00 – 18:00. Trhy se opravdu povedly a navštívili je řádově desítky tisíc lidí.

Co dělat na trzích v Lokti?

Vánoční trhy Loket jsou hodně tradičně zaměřené. Uvidíte spoustu historických řemesel a mnoho z nich si můžete vyzkoušet i na vlastní kůži. Osobně mám podobné akce velmi rád, protože si pak člověk může domů pod stromeček odnést vlastnoručně udělaný suvenýr, ke kterému bude mít vztah. Takový, který pozvedne vánoční atmosféru i doma.

Hrad je důležitou součástí vánočních trhů

Na zdejších trzích je tak možné přičichnout k řezbářskému řemeslu, výrobě vánočních ozdob včetně těch opravdu úžasných – slaměných nebo třeba výrobě františků. Třeba právě ty vonné františky jsem jinde moc neviděl, že by je bylo možné si i přímo vyrobit.

Samozřejmě nechybí ani zdobení perníčků a další kuchyni (hlavně tu krušnohorskou) je samozřejmě možné i ochutnat. Na jiná řemesla jako je například kovář nebo koželuh je zajímavé se alespoň podívat.

Vánoční trhy Loket a prosincová atmosféra

Atmosféra

Aby byla atmosféra dokonalá už tradičně nesmí chybět flašinetář, koledy, krušnohorská folklórní muzika a tanec a vystoupení místních divadelních spolků. Loketskou specialitou jsou habartovští četníci. Tato vlídná pořádková jednotka je oblečená v historických uniformách.

O celém svátečním víkendu samozřejmě hraje důležitou roli i hrad Loket, který je otevřený pro veřejnost.

Trhy jsou oblíbené ale konají se vždy jenom jeden víkend

Habartovští četníci jsou místní specialita

Parkování

Parkovacích míst v centru bohužel moc není. Lepší je auto nechat na jednom z velkých parkovišť za řekou. Dobré je parkoviště U benziny (celý den za 150 kč), které je velmi blízko centra (stačí jenom přejít most). Kdo chce parkovat zdarma, ať nechá auto na parkovišti u vlakového nádraží (do centra je to cca 600 metrů).

Detail nádvoří zámku

Vánoční trhy Loket závěr

Vánoční trhy Loket patří každý rok k vrcholům kulturního dění na západě Čech. Samozřejmě můžete navštívit i větší trhy v Karlových Varech nebo třeba v Chebu. Vánoční trhy v Lokti mají ale vždy osobitou a jedinečnou atmosféru. Loket je opravdu krásné historické městečko, které stojí za návštěvu kdykoliv v roce. Během adventu a vánočních trhů to ale platí dvojnásob.

Zdejší trhy trvají pouhý jeden víkend v roce. Vše je tedy maximálně koncentrováno a dobře připraveno. Návštěvu „Krušnohorských“ vánočních trhů vám můžeme jenom doporučit. Veselé Vánoce!

Romantický pohled na vánoční trhy Loket

Podvečerní atmosféra v Lokti

Diskuze ke článku