Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční trhy Karlovy Vary 2022 – Program a průvodce s tipy

Vánoční trhy Karlovy Vary v lázeňské metropoli mají hodně co nabídnout. Připravili jsme pro vás kompletního průvodce od kulturního programu až po stánky.

Karlovy Vary jsou opravdu krásné město. O tom ví snad každý. Nejmenší z krajských měst na řece Ohři, ale může v prosinci může nabídnout ještě více. Už tak krásná lázeňská kolonáda se vánočně ozdobí, v centru města se rozsíví stromek a to pravé ladění na Vánoce může začít.

Aktuální informace 2022

Zatím to vypadá, že se trhy konat mají, ale nic není jisté. Aktuální vývoj kolem vánočních trhl v Karlových Varech pro vás sledujeme.

Aktuální informace 2022

Aktuální informace pro vás sledujeme a přineseme je, až budeme vědět více.

Kdy se trhy konají?

Letos to bude od 28. 11. 2022 do 27. 12. 2022, zdejší trhy jsou tak o něco delší, než ve většině měst. Vrcholný program samozřejmě čekejte hlavně o adventních nedělích.

Vánoční trhy Karlovy Vary a jejich jedinečná atmosféra

Kde se trhy konají?

Místem konání jsou Smetanovy sady u Alžbětiných lázní. To je v samém centru města hned na nábřeží říčky Teplé, hned na druhé straně je známý hotel Thermal. Právě před hotelem Thermal bývá také rušno a je to takové volné pokračování celých trhů. Není se čemu divit, když velkolepé prostranství před hotelem je všemi vnímáno jako „neoficiální náměstí.“

Otevírací doby stánků a atrakcí budou ve všední dny budou od 10:00 do 18:00. O víkendech pak bude vše prodlouženo až do 19:00.

Smetanovy sady jsou ideální místo, protože je to krásné a důstojné město a navíc větší, než náměstíčka v centru města (náměstí Republiky, náměstí Dr. M. Horákové).

Setmělé ulice na vánočních trzích

Kde ve Varech zaparkovat?

Kde je nejlepší parkování v centru města odkud se můžete vydat na Vánoční trhy Karlovy Vary? Podle nás je to parkoviště Tržnice (je hned u hlavní silnice – ulice Horova). Parkování tady stojí 40 Kč hod anebo 300 Kč na celý den. Je to velké parkoviště, ze kterého je to na trhy jenom 200 metrů.

Na co se můžete těšit?

Na spoustu stánků s dobrým jídlem a pitím, na stánky s dárky (především rukodělným zbožím), bohatý kulturní program, doprovodný program včetně Ježíškovi dílničky, kde si mohou děti zatvořit a především… na krásnou sváteční atmosféru.

Kultruní program bývá bohatý

Důležité jsou samozřejmě i stánky. Těch bude nejméně 40, ale další jsou rozeseté ještě různě po městě a ono i tak je v Karlových Varech dost obchůdků a občerstvení. Na trzích ale bude logicky dominovat tradiční svařák, medovina a z jídla především uzeniny.

Procházka po trzích a kolonádách stojí za to

Vánoční trhy Karlovy Vary a atmosféra

Karlovy Vary jsou neopakovatelné město. Procházka po nábřeží lemovanými kolonádami má něco do sebe v každé roční době. V době Vánoc je to ale teprve nezapomenutelný zážitek.

Procházka od Smetanových sadů ke Grandhotelu Pupp má přesně 2 kilometry a přesně tu vám můžeme doporučit. V slavnostně nazdobených Karlových Varech opravdu stojí za to.

Grandhotel Pupp o vánocích

Vánoční trhy Karlovy Vary 2022 program

Program trhů se soustřeďuje především na víkendy o adventních nedělích se tady děje něco od rána do večera. Hodně se samozřejmě hlavně zpívá. O všední dny mezi 15:00 a 17:00 pak program doplňují vystoupení místních uměleckých škol. Aktuální a podrobný program pro rok 2022 pro vás ještě chystáme.

Součástí programu bývají i různé soutěže v tvoření pro děti. Soutěží se například v tom, kdo vyrobí nejhezčí přání k Vánocům, nejhezčí pohlednici anebo také nejhezčí záložku do knížky.

Krásná momentka lákající na vánoční trhy v Karlových Varech

Pořadatel

Trhy pořádá místní soukromá firma a to KV CITY CENTRUM, s.r.o., Moskevská 21, 360 01 Karlovy Vary, IČ: 62583131.

Vánoční trhy Karlovy Vary závěr

Co říci nakonec? Vánoční trhy Karlovy Vary patří k těm nejhezčím a nejzajímavějším v Republice. Nejsou to úplně takové ty trhy jako najdete na náměstí v každém okresním městě. Karlovy Vary je město s unikátním geniem loci, který dává tomuto adventnímu veselí jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru. Je to město, kde si kromě samotných trhů můžete užít i procházky a další výlety, například návštěvu nedalekého hradu Lokte, kde v zimě také nezahálejí adventní trhy.

Diskuze ke článku