Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vánoční dům Karlovy Vary 2022 – Unikátní vánoční muzeum

Milujete Vánoce? Pokud ano, tak nikde jinde si jich neužijete tolik jako ve Vánočním domě v Karlových Varech. Vánoční dům je unikátního kombinace muzea, dětského parku a kavárny. Ideální místo, kde načerpat vánoční atmosféru.

Vánoční po celý rok

Vánoční dům je otevřený po celý rok, ale hlavní nápor návštěvníků samozřejmě zažívá v listopadu a prosinci. Je to svět sám pro sebe, který je do posledního koutu nazdobený vánočními ozdobami. Vánoční dům je malý zámeček nad řekou Ohří.

Miniaturní vánoční městečko

Vánoce jsou tu opravdu po celý rok. Na nádvoří vás uvítá betlém. Všude voní cukroví a františci a to i v parném létě. A po celý rok nechybí ani 8 metrů vysoký strom ozdobený 6480 světýlky.

Uvnitř už vás čeká úplně jiný hezčí svět. Všude ozdoby, andílci, zima s sněhuláci. A samozřejmě hudba. Na tu si tu hodně potrpí. Dokonce zde vydali vlastní CD koled.

Zmenšená vánoční idylka

Kde je Vánoční dům?

Vánoční dům se nachází v městečku Doubí na západním okraji Karlových Varů. Z centra Varů je to asi 5 kilometrů. Zámeček se nachází na krásné místě v centru obce. Hned vedle mostu a řeky Ohře.

Parkování

Přímo před Vánočním domem je parkoviště o kapacitě 25 míst. Pro návštěvníky je samozřejmě zdarma.

Hlavní vstup do Vánočního domu

Vánoční dům otevírací doba

Provozní doba Vánočního domu se v průběhu roku mění.

Leden až Říjen Listopad a Prosinec
1.1. – Zavřeno
Únor – Zavřeno
Pondělí – Zavřeno
Úterý – Neděle 13:00 – 18:00
 
Pondělí – zavřeno
Úterý – Pátek 10:00 – 19:00
Sobota – Neděle 10:00 – 20:00
17.12. – 10:00 – 19:00
24.12. – Zavřeno
25.12. – Zavřeno
26.12. – 10:00 – 19:00
31.12. – 10:00 – 16:00

Betlém na nádvoří zámečku

Ceník Vánoční dům

Vstupné má hned několik variant a nabízí se i zvýhodněné Vánoční vstupné.

Děti do 3 let – zdarma Dospělí – 200 Kč
Děti od 3 do 15 let – 100 Kč Rodina – 550 Kč (2+2)
Důchodci – 150 Kč ZTP – 100 Kč

Všude samé vánoční ozdoby a světýlka

Vánoční dům – Na co se těšit?

Vánoční dům Karlovy Vary láká na 5 hlavních věcí.

1. Muzeum Vánoc

Je vánoční výstava v unikátních prostorách 650 let starého sklepa. Tyto unikátní prostory dokážou navodit pohádkovou atmosféru. Muzeum představuje vánoční tradice a jejich vývoj v čase. Nechybí bohatá sbírka vánočních ozdob, betlémů, pohlednic, stojánků na vánoční stromečky a dalších propriet.

2. Vánoční městečko

Miniaturní model města. Krásné malé domečky i radující se lidé. Všude svítí vánoční světýlka a vládne až groteskní pohoda. V podobném městečku samozřejmě nemůže chybět ani funkční model vláčku, který ho pravidelně projíždí.

Spoustu věcí si i můžete koupit

3. Dětský svět

Místo, kde se mohou děti sami zabavit. V podstatě je to velký dětský koutek se spoustou hraček, který se hodně zaměřuje na stavebnice Merkur vláčky Merkur Toys.

4. Muzeum plyšových medvídků

Největší sbírka plyšových medvídků v České republice, která byla zapsána i na seznam rekordů. Mezi 12.000 medvědy musí snad úplně každý najít toho svého z dětství. Někteří jsou i historicky velmi vzácní, nejstarší zdejší exponáty mají více, než 100 let!

5. Kavárna

Součástí Vánočního domu je i Andělská kavárna. Kromě výborné kávy asi nepřekvapí, že se tady zaměřují hlavně na vánoční laskominy. Nesmí chybět výborné cukroví, poctivá vánočka, ale i německá štola. K zimnímu období také neodmyslitelně patří štrůdl s rozinkami. Samozřejmě ale nechybí ani běžné dorty.

Z nápojů si tady můžete objednat výborný voňavý čaj se skořicí a medem, teplé kakao či horkou čokoládu. A nechybí ani další vánoční stálice v podobě svařáku a kvalitní horké medoviny.

Některé kombinace světýlek jsou opravdu působivé

Jak se ještě více naladit na Vánoce?

Návštěvu Vánočního domu můžeme krásně spojit s návštěvou vánočních trhů v Karlových Varech. Další možností je také návštěva vánočních trhů v nedalekém Chebu.

Video představení vánočního domu

Krátká video prezentace, která vás provede Vánočním domem a ukáže jeho jedinečnou atmosféru!

Vánoční svět shrnutí

Vánoční dům Karlovy Vary je opravdu zajímavý nápad. V létě může návštěva tohoto muzea působit trochu zvláštně, ale v zimě je to krásné místo, kde se naladit do pohodové slavnostní atmosféry. Pro rodiny s dětmi je to ideální výletní cíl.

Některé vystavené exponáty jsou možná trochu kýčovité, ale to k podobnému muzeu už asi patří.

Mezi Doubí a Karlovými Vary se navíc nachází známá obora Linhart, která vybízí k opravdu luxusní procházce v lese.

Diskuze ke článku