Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Škoda muzeum Mladá Boleslav – Unikátní historická i supermoderní auta, navštivte skvělé muzeum

Škoda muzeum najdete v Mladé Boleslavi na třídě Václava Klementa 294.

Škoda muzeum se představuje

Automobilka Škoda Auto se může pyšnit dlouholetou nepřerušenou výrobní tradicí. Muzeum vás seznámí s fascinujícím příběhem, který se začal psát v Mladé Boleslavi v roce 1895.

V muzeu mají spoustu skvělých veteránů

Historie muzea

Automobilka Škoda patří k jedné z nejstarších automobilových firem na světě. Muzeum vzkřísilo tento podnikatelský příběh v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly vozy s okřídleným šípem ve svém znaku.

Od roku 1995 je pak muzeum nedílnou součástí firmy Škoda.

Škoda muzeum představuje i koncepty nových modelů

Muzeum v pohybu

Muzeum je neustále v pohybu. Mění se zde výstavy a exponáty. Navíc se zde pořádají koncerty a společenské akce.

Samozřejmostí je pochopitelně stálá výstava, která je široké veřejnosti otevřena celoročně.

Budova Škoda muzea - Tady se vyrábělo až do roku 1928

Koncepty Škoda Vision

Stálá expozice muzea

Hlavní 3 hesla muzeu zní: „Tradice“, „Evoluce“ a „Preciznost“. Tři hesla jsou zároveň životní filosofií celé firmy. A tak se v muzeu dozvíte něco o dlouholeté tradici firmy, jeho vývoji a současné výrobě.

V muzeu tak můžete vidět historické i současné vozy nebo si prohlížet černobílé dobové obrázky či shlédnout filmy o vývoji nejznámější tuzemské automobilky.

Škodovka má historii sahající do roku 1895

Co vůz, to osobitý příběh

Každé vozidlo z produkce automobilky Škoda představuje nesmírně mnoho příběhů.

Jedno přitom mají všechny známé či neznámé příběhy společné: sdělují o neobyčejném vztahu mezi pracovitým člověkem a automobilem značky Škoda.

Škoda muzeum nabízí opravdu skvělou podívanou

Prohlídka výrobních provozů firmy Škoda Auto a. s.

Stejně neobyčejným prožitkem, jako je řízení auta značky Škoda, je i sledování jeho počátku v různých výrobních postupech. Návštěvníci muzea mohou nahlédnout za oponu tradičního a zároveň vysoce moderního výrobního podniku společnosti Škoda Auto.

Škodovka vyráběla opravdu roztodivná auta

Aplikace Škoda Adventure

Kdo se chce na prohlídku Škoda muzea lépe připravit, může si na webových stránkách muzea zadarmo stáhnout do svých chytrých telefonů aplikaci Škoda Adventure.

Ta vás virtuálně provede nejenom muzeem, ale také konkrétními místy v Mladé Boleslavi, kudy kráčelá bohatá historie automobilky. Celková délka trasy činí 3,5 kilometrů, což vám zabere včetně absolvování úkolů zhruba hodinu a půl času.

Detail vstupu do Škoda muzea

Otevírací doby a

Otevírací doba muzea je celoroční. Otevřeno je zde od pondělí do neděle od 9 do 17 hodiny.

Vstupné muzeum Škoda (ceník)

Prohlídka muzea bez průvodce stojí pro dospělého návštěvníka 80 Kč, pro dětského 40 korun. Prohlídka muzea s průvodcem pak stojí pro dospělého návštěvníka 120, pro dětského 60 korun. Vstup do muzea se psy a dalšími zvířaty je zakázán.

Škoda muzeum závěr

Škoda muzeum je unikátní muzeum, které je opravdu jedinečné. Expozice jsou moderní a velmi dobře organizované. Uvidíte zde historii, současnost i budoucnost značky Škoda. Tady si užijí malí i velcí návštěvníci. Nablýskaní veteráni nebo nabušené sporťáky určitě zaujmou i něžné pohlaví.

Diskuze ke článku