Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šikland  westernové mestečko na Vysočině – Průvodce, festival, recenze

Šikland je westernový zábavní areál na Vysočině. Nabízí velkou nabídkou služeb a zábavy. Největším areálem je areál Šiklův mlýn, který najdete ve Zvoli nad Pernštejnem.

Dalším areálem je pak strašidelný zámek DRAXMOOR a Fotopark Krokodýl v Dolní Rožínce, který je od obce Zvole nad Pernštejnem vzdálen pouze 3 kilometry. Pojďme si všechny tyto úžasná místa představit blíže.

Šiklův mlýn westernové městečko

Šiklův mlýn

Šiklův mlýn je pozoruhodné westernové městečko, které bylo postaveno ve stylu osídlování Amerického západu. Hlavní akce se zde vždy konají v přírodním amfiteátru a na náměstí.

V těchto dvou lokalitách se odehrávají westernová a taneční představení. Ve westernovém městečku však dále najdete stylové obchůdky a kavárny. Sami se zde můžete cítit jako kovbojové, stačí když si zapůjčíte za malý poplatek stylový westernový kostým i s kloboukem.

Mašinka v areálu Šiklandu

To však není všechno. Mezi westernovým městečkem a malou indiánskou osadou pak narazíte na „Srub zlatokopa“, kde si nejmenší návštěvníci mohou vyzkoušet rýžování zlata a nahlédnout do indiánova přístřešku. Šiklův mlýn můžete také využít jako skvělou a jedinečnou lokalitu pro svůj letní tábor nebo školní výlet.

Možnosti dopravy do areálu Šikland

Šikland nejlépe navštívíte vlastním autem. Je to nejrychlejší a nejpohodlnější. Pokud pojedete od Prahy, tak jeďte po dálnici D1 a na výjezdu 141 sjedete na silnici 602 směr Velké Meziříčí, pak pokračujte po silnici 360 směr Křižanov až do Šiklova mlýna. Pokud se do Šiklandu vydáte autobusem nebo vlakem, tak si vyhledejte nejlepší spojení přes Idos.cz.

Areál Šiklandu má opravdu úžasnou a pohodovou atmosféru

Vstupné a otevírací doba

Základní vstupné na Šiklův mlýn stojí 180 Kč, respektive 90 Kč. Do strašidelného zámku Draxmoor pak zaplatíte 150, respektive 90 korun. Otevírací doba je do všech areálů Šiklandu natolik různorodá, že je lepší se podívat na oficiální webové stránky Šiklandu.

Fotopark Krokodýl

Další atrakcí Šiklandu je Fotopark Krokodýl. V tomto ojedinělém parku najdete originální 3D expozice, ve kterých si uděláte své fotografie s nabízenými tématy. 3D expozici si například můžete udělat z populárních pohádkových postaviček či nejznámějších světových míst jako je magický Grand Canyon či Velká čínská zeď. Pro malé děti jsou zde připraveny zvířátka, pohádkové postavičky a kouzelný vláček.

Tady je stanice šerifa a se šerifem přichází zákon

Strašidelný zámek Draxmoor
Ten, kdo se s oblibou bojí, může navštívit Strašidelný zámek Draxmoor. V zámku na Vás čekají 3 poschodí se skvělou strašidelně-fantastickou expozicí, 3D kino a super strašidelný výtah. Na zámeckém nádvoří se pak můžete potkat s pohádkovými domečky na kuřích nožkách nebo s originálními soškami pohádkových postaviček. Pokud se budete chtít vydovádět, tak můžete navštívit skákací hrad.

Šikland závěr

Šikland je unikátní zábavní park ve westernovém stylu. Podobně laděných, a hlavně rozsáhlých parků u nás moc není. Pokud máte doma malého kovboje nebo malou indiánku, tak návštěva Šiklova Mlýna vás dozajista dostane.

 

Diskuze ke článku

0/100