Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Předpověď počasí Zlín – na 7 dní i dlouhodobé pohledy

Přinášíme vám předpověď počasí pro město Zlín. Vybrat si můžete z aktuální předpovědi na 7 dní dopředu anebo z dlouhodobých statistik klimatu.

Na této stránce najdete mnoho zajímavých informací o počasí a klimatu v krajském městě Zlín.

Zlín je velké statutární město na samém východě Moravy. Trvale zde žije kolem 75.000 stálých obyvatel. První písemná zmínka o Zlínu sice pochází už z roku 1322, toho pravého věhlasu ale dosáhl až na začátku 20. století díky rodině Baťů. Ti se nesmazatelně zapsali do podoby města svými moderními a velmi funkčními budovami. Mrakodrapy a továrnami v centru, stejně jako zástupy typických cihlových domků.

Předpověď počasí Zlín – na 7 dní i dlouhodobé pohledy

Co můžete vidět ve Zlíně?

  • Baťův mrakodrap je s 77,5 metry viditelný zdaleka
  • Velké kino – původně dočasná budova z roku 1932 je dnes památkově chráněna
  • Zámek Zlín v 16. století přestavěno v renesančním slohu
  • Zlínská radnice z roku 1923

Město Zlín je obklopeno kopcovitou krajinou Hostýnských a Vizovických vrchů. Samotné se přitom nachází v poměrně malé nadmořské výšce – 230 m n. m.

Počasí Zlín dlouhodobá předpověď

Nyní si pojďme rozebrat dlouhodobou předpověď nebo chcete-li klimatický výhled na přehledných grafech.

Počasí Zlín – teplota a déšť

Nejteplejšími měsíci jsou jednoznačně ty letní. V červenci a srpnu se pohybují průměrná denní maxima kolem 25 °C. Průměrná denní minima pak neklesají pod 14 stupňů. Nejchladnější je podle očekávání leden, kdy teplota osciluje kolem bodu mrazu.

Déšť je na rozdíl od jiných měst poměrně rovnoměrně rozprostřený do celého roku. Jenom květen, červen a červenec bývají přeci jenom deštivější. Vláhy zde mají tak akorát většinu měsíců naprší kolem 50 mm vodního sloupce.

Teplota a déšť

Dlouhodobá předpověď – stav oblohy

Zlín má přeci jenom více sluníčka než města v Moravskoslezském kraji (například Jeseník). Nejvíce slunce si obyvatelé užijí v srpnu – v průměru 10 dní. Naopak leden bývá zamračený jenom s 2,2 slunce, ale za to v průměru s 20,9 dny se zataženou oblohou.

Co se týká deštivých dnů (tedy kdy spadne alespoň pár kapek) tak jich máme v průměru 15 dní. Čistě statisticky tedy prší každý druhý den. Tyto čísla si ale níže rozebereme podrobněji.

Počasí Zlín – stav oblohy

Počasí Zlín – rozložení teplot

Následující graf ukazuje rozložení teplot v jednotlivých měsících v roku. Zatímco srpen je velmi příjemný a teplý, kdy se teploty v průměru 12,1 dne drží nad 25 °C, tak nestudenější počasí je možné očekávat v lednu, kdy v průměru mrze 13,4 dne a teploty pod nulu se alespoň na malou chvilku podívají v 25,2 dnech.

Rozložení teplot

Dlouhodobá předpověď – deště a množství srážek

Následující graf objasňuje jednu důležitou věc. Ve Zlíně sice prší poměrně často, nemají tady taková sucha jako jinde. Přesto je většina dešťů jenom velmi málo vydatná. Jasně vedou jenom krátké přeháňky, kdy nenapadne více, než 10 mm vodního sloupce.

Počasí Zlín – deště a množství srážek

Počasí Zlín – rychlost větru

Vítr je ve Zlíně poměrně konstantní veličina. Největší fujavice bývají samozřejmě hlavně v zimě. Jaro, léto, podzim jsou charakteristické spíše svěžím vánkem do rychlosti 12 km/h.

Rychlost větru

Počasí Zlín závěr

Počasí ve Zlíně je mírné a kontinentální. Poměrně příjemné s mírnými zimami a teplými dlouhými léty. Ideální měsíc na návštěvu je bezpochyby srpen, který má nejvíce hodin slunečního svitu, nejvyšší teploty, poměrně málo srážek i větru.

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku