Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Počasí Kroměříž aktuálně na 7 dní i dlouhodobé statistiky

Jaké je aktuálně počasí Kroměříž? Na této stránce najdete aktuální předpověď v přehledné tabulce pod tímto odstavcem. Kromě toho ale pro vás máme i dlouhodobé výhledy.

Kroměříž je krásné historické město, bohaté na památky a zajímavosti. Město leží na řece Moravě na jižním okraji Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. Zdejší klima je tak spíše teplé a slunečné (oproti zbytku republiky).

Počasí Kroměříž aktuálně na 7 dní i dlouhodobé statistiky

Městu se pro velké množství památek přezdívá „Hanácké Athény“. Nejvýznamnější památkou je komplex Arcibiskupského zámku s Květnou a Podzámeckou zahradou. Díky těmto unikátům byla Kroměříž roku 1998 zapsána na seznam UNESCO.

Kroměříž má kolem 28 tisíc obyvatel a spadá pod Zlínský kraj.

Dlouhodobá předpověď počasí Kroměříž

Kroměříž má příjemné teplé klima. Nejteplejší měsíce jsou jednoznačně červenec a srpen, kdy se průměrná denní maxima pohybují kolem 25 stupňů Celsia. Teploty ale neklesají pod 14 stupňů. O pozici nejstudenějšího měsíce se dělí prosinec a leden s maximy kolem 3 stupňů a minimy -2 stupně.

Dešťové srážky jsou v Kroměříži poměrně rovnoměrně rozvrstveny v průběhu celého roku. Možná jenom v létě prší o něco málo více. Úhrn srážek v letních měsících se pohybuje kolem 50 mm vodního sloupce.

Dlouhodobá předpověď počasí Kroměříž

Graf se statistikami slunečního svitu

Statistiky slunečního svitu hovoří jednoznačně. Nejvíce sluníčka si obyvatelé Kroměříže užijí v srpnu – je to v průměru 11,1 dne. Naopak velmi temný je leden, kdy slunce svítí v průměru jenom 1,9 dne, ale naopak zataženo bývá 19,4 dne.

Počet dnů s dešti je v průběhu roku poměrně vyrovnaný. V průměru prší 10 dní v měsíci, tedy každý třetí den.

Graf se statistikami slunečního svitu

Počasí Kroměříž a rozložení teplot v průběhu roku

Kroměříž má stabilní klima bez větších extrémů. Jak už se můžete sami přesvědčit na grafu, tak dnů, kdy je méně, než -5 °C je opravdu velmi málo. V létě pařáků nad 30 °C také není mnoho. Počasí je tak poměrně stabilní, vyrovnané a příjemné.

Nejteplejší měsíce jsou jednoznačně červenec a srpen, které na grafu opravdu hezky vybočují.

Počasí Kroměříž a rozložení teplot v průběhu roku

Déšť a množství srážek v průběhu roku

V Kroměříži prší spíše méně oproti zbytku republiky. Když se ale podíváte na statistiky, jak vydatné deště to vlastně jsou, možná budete překvapeni. Ve skutečnosti je většina dešťů jenom přeháňky do 10 mm vodního sloupce. Největší přívalové deště se vyskytují na začátku a konci léta (červen a září).

Déšť a množství srážek v průběhu roku

Dlouhodobá předpověď větrů pro Kroměříž

Vítr fouká po celý rok, ale podle dlouhodobých předpovědí počasí pro Kroměříž, jsou největrnější měsíce leden, únor, březen a prosinec. Překvapivě hlavně březen ze statistik nejvíce vybočuje. V březnu je možné čekat vítr nad 19 km/h plných 22,9 dne v měsíci.

Dlouhodobá předpověď větrů pro Kroměříž

Počasí Kroměříž závěr

Počasí v Kroměříži je v mnoha ohledech zajímavé. Patří spíše k těm teplejším, stálejším a sušším v naší zemi. Nejlepší čas pro návštěvu je nepřekvapivě léto – červenec a srpen nabízí teplé a příjemné počasí s největším množstvím slunce.

Kroměříž je nádherné město a samozřejmě má i velmi zajímavé okolí: příroda v Chřibech, Holešov, Zlín. Dovolená v Kroměříži opravdu bude stát za to!

☀️ Více o počasí? Přečtěte si třeba o předpovědi Meteocentrum.

Diskuze ke článku