Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Podolí – Otevírací doba, ceník, webkamera

Plavecký bazén Podolí se nachází v Praze 4 na ulici Podolská 74. Jedná se o nejznámější plavecký areál na území Prahy, který je v provozu po celý rok.

Bazén Podolí historie

Bazén se začal stavět na místě bývalého vápencového lomu v roce 1959 a do provozu byl uveden v roce 1965. Autorem stavby Plaveckého stadionu v Podolí byl přední český architekt Richard Podzemný, který za svého života navrhl celou řadu především funkcionalistických staveb.

Bazén Podolí má venkovní i vnitřní část

Plavecké bazény

Plavecký bazén Podolí je skvělé místo pro všechny nadšence do vodních sportů. Hlavním vábidlem zdejšího plaveckého areálu je především vnitřní a venkovní bazén.

Oba bazény jsou 50 metrů dlouhé. Dále je zde k dispozici vyhřívaný venkovní bazén, který je dlouhý 33 metrů. Tento vyhřívaný bazén je v provozu po celý rok.

Celkový pohled na areál bazénu v Podolí

Rehabilitace

V útrobách plaveckého bazénu v Podolí také najdete rehabilitační služby, které si můžete telefonicky nebo emailem objednat. Většina těchto služeb je hrazena zdravotní pojišťovnou. Vybrat si tak zde můžete vodoléčebné procedury nebo fyzikální terapie.

V bazénu Podolí se koná i mnoho závodů

Zdravé sauny

Plavecký areál v Podolí nezapomíná také na příznivce zdraví prospěšného saunování. K dispozici je zde pánská i dámská sauna. Obě sauny jsou přes týden otevřené od 10 do 21:30 hodin. Přes víkend jsou pak sauny otevřené od 10 do 19:30 hodin. Součásti sauny je také relaxační zóna v příjemné krémově hnědé barvě, která má k dispozici komfortní lehátka.

Fitness a masáže

Kromě skvělého fitness centra si v plaveckém areálu v Podolí můžete také dopřát masáže. Pro vaší relaxaci můžete využít služby profesionálního maséra Václava, který vám mimo jiné může nabídnout sportovní, švédskou nebo relaxační masáž.

Pohled na vnitřní 50 m bazén na Podolí

A to není zdaleka všechno: objednat se u něj ještě můžete hloubkovou masáž, masáž chodidel, masáž bambusovými hůlkami, detoxikační medovou masáž či masáž lávovými kameny.

Akce pro veřejnost

Během roku je zde několik tradičních akcí pro širokou veřejnost. Jedná se především o Jarní cenu Prahy nebo o Zimní mistrovství České republiky v dálkovém plavání. Obě akce se konají v měsíci dubnu.

Nechybí ani spousta atrakcí pro děti

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na hodinu a půl vyjde vaší peněženku na 120, respektive 70 Kč. Pokud chcete být v celém areálu tři hodiny, tak zaplatíte 170, respektive 100 korun. Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 1 dítě pak stojí 310 korun. Provozní doba celého areálu je od pondělí do neděle od 6:00 do 21:45 hodiny.

Závěr – Bazén Podolí

Bazén Podolí je velký a vyhlášený bazén. Krytých bazénů olympijských rozměrů u nás ostatně moc nemáme. Bazén je zajímavý i jako stavba sama o sobě, protože má tvar vlny. To evokuje vodu na první pohled a zároveň může střecha prakticky sloužit jako tribuna pro plavecké závody.

Bazén Podolí na bžezích Vltavy je unikátní komplex, který potěší milovníky vodních sportů i obyčejné lidi lačníci po relaxu u vody. Za nás jeho návštěvu můžeme jenom doporučit.

 

Diskuze ke článku

0/100