Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Lužiny – Nejlepší pivovar v pražském OC

Pivovar Lužiny je nezávislý minipivovar, který vaří nefiltrovaná a nepasterizovaná česká piva. Pivovar se nachází na Praze 5 na ulici Archeologická 2256/1 a jeho součástí je taktéž restaurace s pivním barem a terasou.

Krátká historie minipivovaru

Pivo se zde vaří od podzimu roku 2014. Vzniklo v části zrekonstruovaného obchodního centra Lužiny, které najdete u stejnojmenné stanice metra.

Vaří tady výborné pivo

Nezávislý pivovar funguje ve 3 patrech, přičemž první patro zabírá samotná pivovarská technologie, v druhém patře najdete pivní bar s letní terasou a třetí podlaží je domovem skvělé restaurace.

Technologie vaření piva

Minipivovar Lužiny používá k vaření svého piva dvounádobovou varnu o objemu 15 hektolitrů, 4x spilku o objemu 30 hektolitrů, 11x ležácký tank o objemu 30 hektolitrů a 3x CK tank o objemu 15 hektolitrů.

Které pivo si dáte vy?

Místní piva

Pivovar Lužiny vaří především výtečný lužický jantar, který má 4,9 procent alkoholu. Jedná se o spodně kvašený ležák jantarové barvy, který je vařený ze čtyř druhů sladu na dva rmuty.

Interiér pivovaru Lužiny

Pivo s jemnou karamelovou chutí a vůní je chmelené velmi kvalitními žateckými chmely a kvašený na polouzavřené spilce.

Dále si zde můžete objednat světlou jedenáctku nebo polotmavou třináctku či světlou Lu-Ale, což je hodně sladové a karamelové pivo.

Pivní tácek pivovaru Lužiny

Pivovarská restaurace

V plně nekuřácké restauraci si můžete pochutnat na menších jídlech k pivu nebo na hlavních hodech z různých druhů masa a ryb.

Každý den je zde k dispozici bohaté polední menu, které se skládá až ze 7 různých jídel, z toho je alespoň jeden chod bezmasý. K dispozici je zde rovněž bezplatné WI-FI připojení.

Nerezové tanky už čekají

Pivní bar a terasa

V pivním baru, kde je k vidění hodně skla a nerezu, můžete příjemně posedět u moderních barových stolů. Bar je celkem pro 40 hostů včetně 32 míst u pěkných špalků, kde můžete popíjet místní pivo „na stojáka“.

Pivovar Lužiny je ve 3 patrech

Tmavému interiéru dominují 4 nerezové pivní tanky, do kterých přes pivovod teče pivní mok z ležáckých tanků zdejšího pivovaru.

Stěny pivního baru krášlí stylizovaná silueta okolního městského sídliště.

Návštěvníci baru i terasy si mohou také objednat jídlo z pivovarské restaurace, protože jídlo se z kuchyně do druhého podlaží dopravuje dvěma praktickými potravinovými výtahy.

Vstup do pivovaru Lužiny

Jak se k pivovaru dostanete?

K pivovaru Lužiny se dostanete nejrychleji a nejpohodlněji metrem, neboť pivovar se nachází blízko stanice metra Lužiny, která se nachází na trase B.

Kdy vyrazíte na pivo?

Otevírací doba

Pivovar Lužiny je otevřen každý den od 10:30 do 23 hodiny.

Pivovar Lužiny závěr

Osobně mám pivovar Lužiny opravdu rád. Je to krásné místo. Prastará pivovarská tradice inovovaná pro 21. století. Co může být lepšího, než pivovar přímo v obchodním centru?

Pivovar Lužiny nejenom dobře vypadá, ale je to místo, kde si skutečně vychutnáte výborné pivo. Už jenom za ten nápad dávám palec nahoru a vy si rozhodně nenechte návštěvu ujít.

Diskuze ke článku