Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pohádkové peklo Čertovina u Hlinska – Průvodce zábavním parkem

Pohádkové peklo Čertovina najdete na ulici Medkovy Kopce 35 v Hlinsku v Pardubickém kraji.

Pohádkové peklo Čertovina se představuje

Pohádkové peklo je výjimečným a originálním místem, které určitě musíte navštívit.  Je to zcela unikátní podnik, který je celý vyladěný v pekelném a ohnivém stylu.

Samotná stavba sahá do hloubky 12 metrů pod zem, kde se nacházejí spletité chodby a jeskyně. Pravé peklo to sice není, ale i tak zde zažijete podivuhodnou atmosféru.

Takhle vypadá Peklo Čertovina

5 pater různorodých programů

Jedinečnost Pohádkového pekla tkví zejména v tom, že jeho 5 poschodí je schováno pod zemí.

Do hloubky dvanácti metrů se jednoduše dostanete prostřednictvím různorodých a pestrých programů. Těmi vás provedou osvědčení rohatí čerti, jenž dávají tomuto místu kouzelnou atmosféru.

Okolo pekla je spousta dalších pohádkových staveb

Interiéry pekla jsou opravdu jedinečné!

Drink od čertice

V rámci prohlídky Pohádkového pekla uvidíte čertí školu nebo trapírnu. Dále dostanete jiskřivý drink od půvabné čertice, který vás určitě zahřeje.

Poté projdete malou chodbou sedmi smrtelných hříchů a od hlavního šéfa Pekla Lucifera se dozvíte, jak to s vašimi černými dušemi nakonec dopadne.

Zda tu s rohatými čerty definitivně zůstanete, nebo se vrátíte nazpět a budete na zemi sekat latinu.

Zdejší krčma se specializuje na českou kuchyni

Pekelný šenk

Při prohlídce hrůzostrašným infernem byste rozhodně neměli opomenout navštívit Pekelný šenk.

Ten najdete v suterénu, takže se nachází ještě na zemském povrchu. Za české peníze si zde můžete koupit celou řadu lahodných pochutin a dobrot.

Šenk se specializuje na staročeskou kuchyni, která je „pekelně“ chutná. Interiér šenku má pohádkové rysy, takže ladí s celou atmosférou pekla.

Peklo Čertovina je perfektní místo na rodinné výlety

Prodejna suvenýrů

Součásti celého areálu je také stylová prodejny suvenýrů, kde si například můžete zakoupit pekelnou kolekci mluvících plyšových hraček či skvělý bylinný likér Čertovici nebo originální kované stojánky ruční výroby.

Dětem pak zde můžete koupit peklomalovánky nebo čertovské pexeso.  A tip na závěr: doporučuji koupit si zde čerstvě praženou zrnkovou čertokávu, která má příjemně nasládlou chuť mandlí a kakaa.

Mají tu zvířátka i dětské hřiště

Parkoviště

Parkoviště je od Pohádkového pekla vzdálené zhruba 400 sta metrů.

Otevírací doba

Pohádkové peklo má otevřeno od června do září. O prázdninách je zde otevřeno od pátku do neděle od 9 do 19 hodiny.

Pohled do interiérů místního šenku

Vstupné Peklo Čertovina

Vstupné pro dospělého činí 450 korun, děti a studenti pak zaplatí 370 korun. Cena zahrnuje prohlídku pekla se zábavným programem, prohlídku pražírny kávy a kino s pohádkou Čertoviny Zdeňka Trošky. Dítě mladší tří let má vstup zdarma.

Peklo Čertovina závěrečné shrnutí

Peklo Čertovina je opravdu zábavné místo. Muzeum, restaurace, zábavní park, všechno todle splňuje, ale ve zkratce je to něco, co nemá srovnání. Každopádně je perfektní místo, kam mohou rodiny vyrazit na výlet. Nudit se tady rozhodně nebudete. Tak pojďte do toho!

Mají tady spoustu čertovských rekvizit

Zábavné peklo Čertovina u Hlinska

Diskuze ke článku