Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chocopatia Průhonice – Zábavný svět čokolády se sladkými suvenýry

Chocopatia Průhonice najdete ve vzdělávacím a zábavním centru, které má anglický název Chocolate Experience Center. Centrum se nachází na ulici V Oblouku 728 v Průhonicích ve Středočeském kraji. Je to areál u dálnice D1 hned vedle známého aquaparku Čestlice.

Chocopatia Průhonice se představuje

Zážitkové centrum představuje vzdělávací a zábavnou cestou, jak se šetrně k naší planetě pěstovaná čokoláda dostává z kakaových plantáží ke konzumentům a zákazníkům.

Originální vstup do Chocopatie

Od starých Mayů až po současnost

Do magického světa čokolády vstoupíte skrz parní stroj, který dříve poháněl nejenom fabriky na čokoládu. Pak se najednou ocitnete na kakaovníkové plantáži a na vlastní kůži si vyzkoušíte, jaká tvrdá práce se skrývá za prací zemědělců.

Poté se dozvíte, jak čokoládu zpracovávali staří Mayové a jak se oblíbená dobrota produkovala za světové průmyslové revoluce.

Na závěr se můžete setkat s živými papoušky z Mexika a skrz skleněnou stěnu pozorovat současnou výrobu čokolády a chutných pralinek přímo v podniku firmy Chocotopia.

Chocopatia je originálním vzdělávacím místem

Chocolate Experience Center

Zajímavé workshopy

Největší peckou zážitkového centra jsou workshopy, na kterých se můžete na chvíli stát tvůrci čokolády a sami si udělat vlastní pralinky nebo čokoládu.

Workshopy vás určitě nadchnou, neboť jsou ušité na míru různým věkovým kategoriím. Ať už jste děti nebo dospělí, tak se na chvíli můžete stát tvůrci čokolády.

Zdejší workshopy jsou velmi oblíbené

Narozeninové oslavy

Pro malé návštěvníky jsou pak určeny narozeninové oslavy, na kterých hosté nesedí pouze pasivně za stolem, ale sami se o čokoládě něco dozvědí a dokonce si vyrobí sladký dort či jiné čokoládové sladkosti a pochutiny.

Chocopatia Průhonice továrna na čokoládu a kde je Karlík?

Program pro školy i firmy

Chocopatia Průhonice má připravené i programy pro základní školy nebo firemní akce či teambuildingy. Součástí těchto akcí jsou výtečné sladké snídaně a aktivní workshopy.

Třešnička na dortu

Pomyslnou třešničkou na čokoládovém dortu je sladký svět fantazie, kde si děti otestují rozšířenou realitu, potkají křehké víly pochutnávající si na pochutinách z čokoládové řeky a na vlastní oči uvidí prehistorickou plantáž.

Chocopatia vzdělává o čokoládě

Konají se tady opravdu velmi zajímavé akce

Obchod a kavárna v jednom

Na závěr prohlídky pak můžete navštívit tovární obchod Choco Ládovna a svůdnou stylovou kavárnu. V Choco Ládovně si můžete zakoupit různé druhy čokoládových produktů, které dorazily z horké výrobní podnikové linky.

Dále si můžete posedět v útulné kavárně s bistrem, kde si můžete koupit lahodnou horkou čokoládu nebo čokoládový zákusek.

Čokoládu můžete sami ochutnat

Čokoláda je skvělý suvenýr

Otevírací doba a vstupné

Chocopatia Průhonice má otevřeno od pátku do neděle od 10 do 18 hodiny. Celodenní vstupné pro dospělého činí 230 korun, děti a studenti pak zaplatí 145 korun.

Chocopatia Průhonice závěrečné shrnutí

Vytvořit Chocopatiu Průhonice byl skvělý nápad! Je to opravdu hezké zábavní centrum, které je napůl muzeem, napůl zábavním parkem a napůl kuchařským rájem, odkud si každý odveze sladký suvenýr. Pokud milujete sladké, tak tady budete nadšeni. Chocopatia si přitom klade ambiciózní cíl i ve vzdělávání.

Čokoláda má mnoho podob

Objevte svět čokolády - v Chocopatia Průhonice

Diskuze ke článku