Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

OC Stromovka – Vše co potřebujete vědět o novém obchodním centru

Obchodní centrum Stromovka je nákupní centrum, které se nachází na ulici Veletržní 24 na Praze 7 hned vedle známého parku. OC Stromovka je jedno z nejmodernějších a nejhezčích nákupních domů v Praze.

Jedná se o velké nákupní středisko, ve kterém najdete na ploše 15 700 metrech čtverečních zhruba stovku obchodů včetně supermarketu Lidl.

Krátká historie OC Stromovka

Obchodní centrum Stromovka bylo oficiálně dokončené v roce 2019, kdy došlo také k jeho otevření. Za projektem stojí firma Lordship, která plány na výstavbu obchodního centra měla hotové už v roce 2008.

OC Stromovka zaří novotou

Projekt byl však kritizován a následně přepracován, aby respektoval měřítko okolních staveb. Nyní se jedná o trojpodlažní stavbu, přičemž dvě patra slouží obchodům a třetí patro kancelářím.

Dopravní dostupnost

Autem se k Obchodnímu centru Stromovka dostanete z ulice Strojnické a Veletržní. Nejbližší stanice metra jsou Vltavská a Nádraží Holešovice, obě jsou na trasa C.

Najdete tady skvělé restaurace jako Rybistro Grill nebo osvědčená nebo Asian wok

Tramvají se k Obchodnímu centru dostanete ze zastávek Veletržní palác (zde zastavují tramvaje číslo 6, 14, 17) nebo Kamenická (zde pro změnu stojí tramvaje číslo 1, 2, 8, 12, 25, 26). Ze zastávky Kamenická dojdete k obchodu zhruba za 5 minut.

OC Stromovka nabídne desítky obchodů

Parkování OC Stromovka

K parkování zde slouží 2 podzemní patra, kde je prostor pro 500 vozidel. Z 500 míst je pak 150 vyhrazených pro večerní a noční parkování rezidentů městské části. První dvě hodiny je zde parkování k dispozici zdarma, další započatá hodina pak stojí 50 korun.

Obchody v Obchodním domě Stromovka

Obchodní dům Stromovka má pod jednou střechou velké množství mezinárodních obchodů, kvalitních restaurací a útulných kaváren.

Náhled do relaxační zóny

Za všechny jmenujme obchody Pepco, drogerii DM, supermarket Lidl, obchod se sportovním oblečením Sportisimo, obchod s outdoorovým vybavením RockPoint, obchod s obuví Baťa nebo obchod s elektronikou Datart.

OC Stromovka nabízí opravdu stylové a moderní prostory

Je libo zdravé občerstvení?

Z restaurací stojí určitě za návštěvu rybí restaurace Rybistro Grill nebo osvědčená restaurace Asian wok. První restaurace nabízí vynikají rybí pochoutky včetně skvělých ústřic, druhá pak pro změnu rychlá asijská jídla.

Prodejnu Lidl jenom taknějaké OC nemá

Park Stromovka

V sousedství Obchodního domu leží rozlehlý park Stromovka, který v současnosti slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Park Stromovka se rozkládá na 95 hektarech a můžete zde nejenom běhat, ale také jezdit na kole.

To všechno jenom kousek od parku Stromovka

Další obchody v okolí

Dalšími obchody v blízkém okolí od Obchodního centra Stromovka jsou spíše menší obchody s potravinami jako kupříkladu TN Market, Pět Jablek a Potraviny Kolobok.

Moderní záchody v OC Stromovka

OC Stromovka otevírací doba

Otevírací doba obchodního centra je každý den od 9 hodiny ranní do 21 hodiny večerní. Pouze Supermarket Lidl je každý den otevřen od 8 hodiny ranní do 21 hodiny večerní.

OC Stromovka závěr

OC Stromovka je moderní a velmi příjemné centrum. V centru Prahy je to jedna z nejlepších voleb, kam se vydat na nákupy nebo za jídlem. Obrovských benefitem je blízkost parku Stromovka, kde si můžete užít pohodové chvíle před nebo po nákupech. Celkově je to prostě příjemné nákupní centrum, které má co nabídnout.

Diskuze ke článku