Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Obludiště Dolní Pěna – Průvodce zábavným bludištěm pro malé i velké

Obludiště Dolní Pěna najdete ve stejnojmenné obci nedaleko Jindřichova Hradce v Jihočeském kraji. Malá obec Dolní Pěna má v současné době 396 obyvatel.

Obludiště Dolní Pěna se představuje

Obludiště Dolní Pěna je venkovní keřové bludiště, které je největší svého druhu ve střední Evropě. Má rozlohu 6.000 metrů čtverečních a celkem 3 kilometry cest a cestiček. Na celé ploše Obludiště roste 12.000 keřů.

Vítejte v Obludiště v malé obci Dolní Pěna

Spletité uličky mezi větvemi listnatých stromů

V Dolní Pěně určitě zabloudíte. Ne však v malé jihočeské obci, ale v přírodní atrakci, která nabízí celkem 3 kilometry velmi spletitých uliček mezi větvemi habru obecného.

V Obludišti je navíc pečlivě schováno 6 ručně vyrobených dřevěných Oblud, které musíte sami objevit a každé se třeba vyfotit.

Některé ze zábavných soch možná i poznáte

Výzva pro každého turistu

Cesta Obludištěm je výzva pro každého odvážného turistu, protože pro mnohé návštěvníky není absolvování cesty úplně jednoduché a snadné. Na druhou stranu se však nemusíte bát, že se už z bludiště nevrátíte domů.

Žádný návštěvník se zde rozhodně nemusí strachovat ani bát. V Obludišti jsou totiž sos lavičky, odkud stačí kdykoliv zavolat o pomoc a budete zachráněni.

Obludiště je opravdu obrovské - má 6.000 metrů čtverečních

Občerstvení i parkoviště

Areál Obludiště je od centra Jindřichova Hradce vzdálený zhruba 4 kilometry. Hned u areálu je k dispozici bezplatné parkoviště.

Uvnitř areálu je pak kiosek s rychlým občerstvením a příjemné posezení pod pergolou či obloukovou halou. V kiosku s občerstvením si můžete dát pivo Ferdinand z Benešova nebo točenou kofolu či poctivou malinovku.

Na jídlo si pak můžete objednat burgery z masa i bez masa nebo křupavého bavoráka. Vstup psům je do keřového bludiště povolen.

Na děti tady čekají i další atrakce

Dětské hřiště

Součástí areálu je rovněž dětské hřiště, kde najdete malý dětský kolotoč a velké množství skluzavek a prolézaček. Pro děti, které mají v oblibě míčové sporty, je zde také basketbalové koš.

Nikdy nevíte odkud vykoukne obluda

Obludiště je pečlivě udržované

Ubytování

Pokud chcete přijet na více dnů, tak ubytování najdete ve dvou blízkých rodinných apartmánech.

První ubytování se jmenuje Apartmán Karolína, druhý pak Apartmán Viola. Oba rodinné apartmány poskytují ubytování pro pět osob. Jedná se o mobilní domy s příjemným venkovním posezením.

Obludiště má i výborné občerstvení s hamburgery

Otevírací doba a ceny vstupného

Otevírací doba Obludiště je o letních prázdninách od pondělí do neděle od 9 do 19 hodin. Poslední vstup do areálu je v 18:00 hodin. Vstupné pro dospělého návštěvníka je 110 korun, pro dětského pak 60 korun. Děti do tří let zde mají vstup zcela zdarma.

Obludiště Dolní Pěna závěr

Obludiště je skvělá zábavná atrakce! Opravdu originální bludiště, které nadchne malé i velké. Je to skvělé místo, které rozhýbá i největší lenochy. Přitom si tady užijete pohodu. Pro rodiny s dětmi je terno. Pokud budete poblíž, tak se sem vydejte.

Diskuze ke článku