Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Oberwiesenthal průvodce – Bobová dráha, akvárium, železnice a další

Oberwiesenthal najdete na mapě Německa v jeho východní části, konkrétně v německé spolkové zemi Sasko. Krásná turistická obec je situovaná v malebném prostředí Krušných hor. Na dohled na české straně je oblíbený Klínovec. V Oberwiesenthalu momentálně žije přes 2 100 obyvatel.

Historie

Obec Oberwiesenthalu byla založena roku 1527. Důvod založení obce byla těžba stříbra. Velký zlom přichází v 19. století, kdy se z malé obce stává významné turistické středisko. Další boom přichází ve 20. století, kdy sem lidé začali přijíždět za zimními sporty a lázeňstvím.

V Oberwiesenthalu jezdí oblíbený parní vláček

Významné osobnosti města

Mezi významné osobnosti města je potřeba zmínit především jeho zakladatele, kterým byli pánové ze Schönburgu, kteří zde v 16. století vybudovali první hornickou osadu. Pánové ze Schönburgu byli rovněž aktivní v Českém království, kde kupříkladu byli majiteli města Kadaň.

Zajímavosti města Oberwiesenthal

Oberwiesenthal je především městem zimního sportu a lázeňství. Je zde velký lyžarský areál Fichtelberg, trasy pro běžecké lyžování, letní bobová dráha a snowpark.

Z mimo sportovních aktivit je pak potřeba zmínit úzkorozchodnou dráhu (železnice), na které se můžete svézt historickou parní lokomotivou z třicátých let minulého století.

Skokanské můstky

Lyžarský areál Fichtelberg

Lyžarský areál Fichtelberg je největším lyžařským střediskem ve východním Německu. Má celkem 9 sjezdovek různých obtížností, 1 kabinovou lanovku, 3 sedačkové lanovky a 3 vleky.

Lázně Oberwiesenthal

Oberwiesenthal je také lázeňským městem, které disponuje moderním krytým bazénem, který je 25 metrů dlouhý. Tento bazén najdete v hotelu Hotel Am Fichtelberg a pro veřejnost je otevřený od pondělí do soboty od 14 do 20 hodiny.

Příroda je zde opravdu nádherná

V lázeňském městečku je také Muzeum Weiesenthaler K3, kde je nainstalována výstava, která je věnována zejména dějinám města a zimním sportům. Kromě blyštivých zlatých olympijských pohárů si zde můžeme prohlédnout skokanskou kombinézu dvojnásobného německého olympijského vítěze Jense Weißfloga nebo skokanské lyže Ulricha Wehlinga.

Obchůdky s dřevěnými výrobky

Pro ty, kteří holdují nakupování, tak se můžete podívat do obchůdků s tradičními dřevěnými vyřezávanými výrobky.

V jedné řezbářské dílně můžete dokonce nakouknout i do výroby. V dalším obchůdku si zase pro změnu můžete za malý poplatek vyrobit vlastní unikátní svíčku, která bude cenným suvenýrem, který vám bude připomínat tohle malebné městečko zimních sportů.

Oblíbená lanovka na Fichtelberg vede přímo z obce Oberwiesenthal

Možnosti turistiky v okolí

Možnosti turistiky je zde nepřeberné množství. Předně doporučuji koupit si lístek na kabinovou lanovku červené barvy a udělat si krásný výlet na vrchol Fichtelberg.

Vrchol Fichtelberg je vysoký 1.214 metrů nad mořem. Cena lístku do kabinové lanovky, která má kapacitu 44 osob, je pro dospělého pasažéra v letním období 7 euro, dítě zaplatí 5,50 euro.

Z vrcholu Fichtelbergu si pak můžete udělat příjemnou a pohodovou procházku dolů po značených turistických stezkách. Lanovka jezdí každý den.

Oberwiesenthal závěr

Oberwiesenthal je hezké horské městečko, které je opečovávané na každém rohu. Právě proto je tady i mnoho atrakcí a možností zábavy. I když to nejlepší je samozřejmě městečko samotné a okolní příroda.

Doporučujeme výlet na Fichtelberg, který byl nejvyšší horou východního Do Česka to není daleko. Výlet z Božího daru do Oberwiesenthalu s Fichtelbergem je trasa, kterou zvládne i méně zdatný turista.

 

Diskuze ke článku

0/100