Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mapy Bali ke stažení – Výběr nejlepších map ostrova

Chystáte se na dovolenou na Bali nebo se jinak zajímáte o tento nádherný tropický ostrov, který je součástí Indonésie. Naše mapy Bali vám ho umožní poznat blíže.

Bali je kouskem tropického ráje, který mezi Evropany raketově roste na oblibě. Proto jsme si tady pro vás připravili krátkého průvodce, a hlavně několik skvělých map. Všechny mapy jsou ve výborné kvalitě, a tak si je můžete pohodlně stáhnout a naložit s nimi, jak chcete.

Představení ostrova Bali

Bali není nikterak velký ostrov. Zaujímá plochu 5 633 km². To je polovina toho, co Středočeský kraj. Bali náleží do souostroví Malých Sund a konkrétně je tím nejzápadnějším ostrovem. Bali se nachází mezi Jávou na západě a Lombokem na východě. Celý ostrov je jednou z 33 indonéských provincií.

Ostrov má 4 225 384 obyvatel a je tak velmi hustě obydlen. Mnoho obyvatel se ale koncentruje v hlavním městě Dempasaru na jihu ostrova (téměř milion).

Historie Bali

Původní obyvatelé přišli na Bali 2000 př.n.l. z Tchai-wanu. Evropané dorazili koncem 16. století. Jednalo se o Nizozemce, kteří zde velmi rychle rozvinuli prosperující obchod. V roce 1816 ostrov obsadili Britové, ale brzy ho vrátili zpět Nizozemcům. Součástí nezávislé Indonésie se ostrov stal v roce 1949.

Geografie Bali

Bali je poměrně členitý ostrov. Jak jsme psali je menší, než většina českých krajů a přesto nejvyšší bod – sopka Mount Agung dosahuje 3.142 m n. m.

Mapy Bali ke stažení

Připravili jsme pro vás několik map ve formátu JPG (obrázek), který si můžete stáhnout třeba do svého mobilu, tabletu, notebook a použít, jakkoliv budete chtít. Samozřejmě jenom pro osobní potřebu. Mapy je dál zakázáno šířit.

Základní mapa Bali (JPG, velikost 641 kB, rozlišení 2500 x 1768) – Jednoduchá a velmi přehledná mapa Bali. Ukazuje hlavní zajímavosti ostrova, které byste rozhodně neměli minout.

Základní mapa Bali

 

Mapa měst, památek a hlavních zajímavostí Bali (JPG, velikost 538 kB, rozlišení 3000 x 1961) – Podobná mapa jako předchozí, která však není tak pěkná a plná obrázků, ale za to obsahuje více míst – památek, přírody i měst.

Mapa měst, památek a hlavních zajímavostí Bali

 

Geografická mapa Bali (JPG, velikost 575 kB, rozlišení 3000 x 2124) – Základní geografická mapa Bali, která je velmi přehledná a názorná. Právě na této mapě najdete asi největší porci informací.

Geografická mapa Bali

 

Mapa Bali kreslená (JPG, velikost 478 kB, rozlišení 2000 x 2001) – Zjednodušená, ale zábavná mapa ostrova Bali. Hlavní památky a zajímavosti.

Mapa Bali kreslená

 

Schématická mapa Bali (JPG, velikost 532 kB, rozlišení 2000 x 1333) – Na dřeň zjednodušená mapa Bali. Moc z toho z ní nevyčtete, ale musí se nechat, že vypadá opravdu zajímavě.

Schématická mapa Bali

 

Animovaná mapa Bali (JPG, velikost 363 kB, rozlišení 2000 x 1606) – Další kreslená mapa Bali, která sází spíše na atraktivní design než na informační hodnotu.

Animovaná mapa Bali

 

Online mapy Bali

Na mapy Bali se samozřejmě můžete podívat i online. Možností je několik. Tyto mapy mají tu výhodu, že se můžete podívat opravdu na naprosté detaily. Na ty nejzapadlejší vesničky i skryté pláže.

  1. Google Maps – Světová jedničky v mapách
  2. cz – České mapy od Seznamu jsou velmi přehledné

Mapy Bali závěr

Přinesli jsme vám hned několik zajímavých map ke stažení a dalších tipů. Kromě toho jsme zběžně představili tento nádherný ostrov v Indickém oceánu. Bali je nádherné místo, doslova snové. Samozřejmě má své problémy, ale stále zůstává úžasným místem pro dovolenou. A je úplně jedno, jestli vyrazíte za poznání s baťůžkem a nebo využijete luxusní resort od cestovní kanceláře.

Diskuze ke článku