Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Meteocentrum Praha – Přesná předpověď počasí (+ tipy)

Aktuální počasí v hlavním městě vám prozradí Meteocentrum Praha – nejpřesnější předpověď se spoustou vychytávek.

Meteocentrum patří mezi největší nezávisle poskytovatele předpovědi v Česku. Patří i mezi naše oblíbené předpovědi, které doporučujeme každému cestovateli. Právě proto jsme pro vás založili tuto stránku, kde rozebíráme a vysvětlujete, ke kterým všem předpovědím počasí se vlastně můžete dostat. A také, jak je použít.

Proč používat Meteocentrum Praha?

Samozřejmě různých předpovědi počasí je celá řada. V poslední době začíná být hodně atraktivní například Windy.com Ivo Lukačoviče se svými vizuálně propracovanými předpověďmi, ale Meteocentrum stále zůstává stálicí, která často na vlastní data a vizualizace.

Hlavní předpověď počasí pro Prahu

https://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/cz/6250/praha

Přehledná předpověď je dopodrobna rozepsána na každou hodinu 24 hodin dopředu. Nechybí možnost prokliknout se na další dny. Samozřejmostí je komentář profesionálního meteorologa, radarové snímky nebo rekordy zaznamená v historii pro tento den.

Hlavní předpověď počasí pro Prahu

Dlouhodobá předpověď pro Prahu

https://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/cz/6250/praha/1

Předpověď počasí pro Prahu na 14 dní dopředu. Údaje pro následující týden jsou dokonce označená s pravděpodobností, s jakou vyjdou. Následují podrobné grafy s výhledy. Opět nechybí komentář meteorologa a box s aktuální radarovou mapou a dalšími informace – například webkamerami.

Dlouhodobá předpověď pro Prahu

Meteogram pro Prahu

https://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/meteogram/6250/praha

Meteogram je přehledný graf nebo v našem případě grafy, kde jsou všechny základní údaje s předpovědí zaneseny do jednoho přehledného grafu. Tato prezentace předpovědí je v dnešní době čím dál oblíbenější a navíc krásně ukazuje provázanost jednotlivých meteorologických jevů (jak spolu souvisí).

Meteocentrum Praha - Meteogram pro Prahu

Bio předpověd a znečištění

https://www.meteocentrum.cz/predpoved-pocasi/bio/6250/praha?currentCountry=cz

Velmi užitečná předpověď počasí, která ukazuje znečištění a biologickou zátěž. Toto je asi nejdůležitější předpověď pro osoby s horším zdravím. Vždy je dobré si naplánovat, jakou zátěž si může člověk dovolit.

Bio předpověd a znečištění

Scénáře a předpovědi

https://www.meteocentrum.cz/multimodeling/cz/6250/praha?currentCountry=cz

Porovnání různých meteorologických modelů. Určitě vás překvapí, jak se výsledky mohou lišit v závislosti na tom, jaký zvolíte model a vstupní data. Vše samozřejmě striktně lokalizováno pro Prahu.

Scénáře a předpovědi - Porovnání meteorologických modelů pro Prahu

Osobní zkušenost

S Meteocentrem mám také velmi dobrou osobní zkušenost, jejich 48hodinová předpověď v meteogramu opravdu vychází. Když hlásí sluníčko je opravdu slunečno, když se v grafu zobrazí zařazena obloha a srážky, tak i tato předpověď jim většinou vychází. Stejně tak u teplot bývá odchylka maximálně do 2 stupňů.

Meteocentrum Praha

Praha je hlavní město České republiky s bezmála 1,3 miliony obyvatel. Velká část Středočeského kraje, ale spadá do jeho aglomerace. Samotná Praha má 492 kilometrů čtverečních. Městská a aglomerace s hustou zástavbou vytváří unikátní klima, kde může být velmi těžké předpovídat počasí. Jsou ale kvalitní služby, jež to zvládnou.

Meteocentrum recenze

Sepsali jsme pro vás podrobnou recenzi Meteocentra včetně způsobu, jakým funguje, spousty zákulisních informací a tajných triků. Jde to nejrozsáhlejší text svého druhu.

Meteocentrum Praha závěr

Meteocentrum je opravdu výborná služba, kterou se vám nezdráháme doporučit. Kvalitní předpovědi zaslouženě na vlastních datech i přístupu jejich zpracování. Přehledně vizualizace a k tomu i textové (popisné) komentáře od profesionálních meteorologů.

Tady opravdu není moc co řešit, pokud potřebujete zjistit předpověď počasí pro naše hlavní město, tak Meteocentrum Praha je pro vás jasná volba.

Diskuze ke článku