Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kino Lucerna Praha – Průvodce, program, moje tipy

Kino Lucerna je nejstarší kino na našem území. Najdete ho v Praze na ulici Vodičkova 36.

Krátká historie

Kino Lucerna je proslulé pražské kino, které se nachází ve stejnojmenném paláci, který je od roku 2017 národní kulturní památkou.

Kino Lucerna je součástí paláce, který byl postaven v letech 1907 až 1921. Šlo o víceúčelový palác, který měl být i sídlem hokejové haly. Tento projekt se však nikdy nerealizoval.

Nakonec byl v paláci postaven Velký sál, kino, bar a kavárna.

Hlavní sál kina Lucerna

Kino Lucerna se představuje

Kino Lucerna bylo slavnostně otevřeno roku 1909. Na svou dobu šlo o prestižní kinosál, který promítal celou řadu zahraničních i československých filmů. I v současnosti jde o špičkové kino, které disponuje 455 místy.

Hlavní schodiště kina Lucerna

Filmové přehlídky a festivaly

Nedílnou součástí celoročního programu kina Lucerna jsou atraktivní filmové přehlídky a festivaly.

Za všechny připomeňme Festival francouzského filmu, festival dokumentů o lidských právech Jeden svět či Dny evropského filmu.

Velmi populární je zde také přehlídka japonských filmů Eiga-Sai či Festival outdoorových filmů.

Sál kina lucerna slouží i dalším kulturním akcím

3D projekce

Nejnovějším a nejmodernějším trendem v provozování kin po celém světě je přechod z 35 mm projekce na projekci digitální.

Promítací sály jsou tak po celém světě vybavovány moderní technologií pro 3D projekce. Ani kinosál kina Lucerna nezůstal pozadu a je rovněž vybaven digitálním projektorem a zařízením, které umožňují atraktivní trojrozměrnou 3D projekci.

Kromě toho je zde nainstalovaná zvuková aparatura Dolby Surround, která zabezpečí špičkový poslech celého filmu.

Pokladna a vstup z paláce Lucerna

Druhý kinosál kina Lucerna

Kino Lucerna disponuje také druhým kinosálem, který byl otevřen v roce 2013. Tento prostor sloužil v minulosti jako soukromá projekční místnost spolumajitele Paláce Lucerna a zakladatele barrandovských ateliérů Miloše Havla.

Sál v minulosti sloužil zejména pro soukromé předpremiéry filmů, které vznikly pod taktovkou produkční společnosti Lucernafilm. Sál disponuje 51 místy k sezení.

Sál kina Lucerna je často obsazen

Parkování a doprava

Parkování u kina je složitější, neboť se jedná o centrum Prahy. K zaparkování vozu však může posloužit veřejné placené parkoviště ve Wilsonově nebo Washingtonově ulici, která jsou v blízkosti Václavského náměstí.

Mnohem jednodušší je použít veřejnou dopravu. Použít můžete metro linky A, B a C nebo tramvaj číslo 5 a 9.

Na Lucerně miluji hlavně její styl

Vstupné

Vstupenka do kina zde stojí obvykle 139, 149 nebo 250 korun. Vstupenku můžete zakoupit on-line přes internet nebo v pokladně kina. Začátky představení jsou každý den od 13 hodin, přičemž začátek posledního představení je ve 20:30 hodin.

Kino Lucerna závěr

Lucerna je krásné a noblesní kino, kde se psala česká filmová historie. Je to svatostánek naší kultury, který si zaslouží obrovskou porci ochrany a obdivu. Jít sem na film je opravdový zážitek. Prostředí Lucerny dovede pozvednout, byť i jen průměrný snímek. Kino je přitom dobře vybaveno moderní techniku a dnes má dokonce i druhý sál. Kino Lucerna určitě při vašich kulturních toulkách nevynechejte!

Diskuze ke článku