Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Farma a hospůdka na Haldě Boršice – Průvodce a skvělé tipy

Farma a hospůdka na Haldě je rodinnou farmou, kterou najdete v moravských Boršicích nedaleko královského města Uherské Hradiště. Farma a hospůdka je součástí stejnojmenné hospůdky.

Malá leč sympatická Farma a hospůdka na Haldě

Farma a hospůdka na Haldě je sympatický areál. Malá leč sympatická farma zvířátek, která obecně známe z českých a moravských vesnic.

K vidění jsou zde především různé druhy koček, malá prasátka, morčata, králíky, ovce, kozy, krávy, husy, kachny a slepice. Bonbónkem navíc jsou zde malí koníci, které potěší především vaše ratolesti.

Farma na Haldě chová spoustu drobné zvěře

Rybník

Součástí farmy na Haldě je také rybník, který je plný ryb. Zde můžete v zimě lovit ryby a těšit se z neobvyklého lovu, kterému se říká Lov na dírkách.

Zimní lovy na dírkách

Lovy na dírkách se zde konají v zimních měsících na zamrzlém rybníku v dírách o průměru patnácti centimetrů, které jsou vyvrtané do tlustého ledu. Loví se zde zejména jeseteři a pstruzi.

Nezvyklý způsob lovu, který má svůj domov v Norsku, Rusku nebo Kanadě, si rybáři na rybníku mohou zkusit při vhodném zimním počasí od ledna do konce března. V rybníku jsou vysazeni tržní a generační pstruzi a také jeseteři.

Rybník je zdejší hlavní atrakce

K lovu potřebujete povolenku

K lovu na privátním revíru je nutno si zakoupit příslušnou povolenku. Pstruhy a jesetery nejlépe ulovíte na moučné červy, kukuřici nebo twistery, což jsou speciální gumové nástrahy znázorňující pohyb živých malých ryb.

Díry do ledu vyvrtají rybáři speciálním vrtákem. Ledové škraloupy, které se v dírách tvoří, se musejí vytahovat naběračkami, aby se otvor neucpal. Loví se pouze v zadní části rybníku, kde je pro lov vyhrazený zúžený pás.

Pohodový areál Hospůdky a farmy na Haldě

Časy lovu

Odlov je možný od ledna do března každý den od 7:30 do 16:00 hodin. Aktuální informace o stavu ledu dostanete na telefonním čísle 732 951 357 nebo 731 971 157.

Zdejší dětské hřiště je skvělé

Ceník odlovu

Povolenka k odlovu ryb stojí 350 korun. Za tuto částku dostanete povolenku k odlovu tří kusů lososovitých ryb. Za každý další vylovený kus je zapotřebí doplatit 70 korun nebo usmrcené pstruhy vrátit v Hospůdce na Haldě.

Jezdí sem celé skupiny školek a škol

Hospůdka na Haldě

V Hospůdce na Haldě si můžete dát nejenom skvělé hořké pivo, ale také něco k snědku. Skvělý je zde především grilovaný losos na listovém salátu s citronovou zálivkou nebo vepřová panenka balená v anglické slanině s francouzskou omáčkou a místními brambory.

Součásti hospůdky je také penzión, kde si můžete zajistit ubytování. Kdo si chce zde zpestřit volný čas, může si také zde zahrát bowling.

Vodní dělo je bomba!

Otevírací doba

Provoz na Haldě je celoroční. Přes týden je zde otevřeno od 10:30 do 21 hodin. V pátek a sobotu od 10:30 do 23 hodin, v neděli od 10:30 do 20 hodin.

Farma a hospůdka na Haldě Boršice závěr

Farma a hospůdka na Haldě je pohodové a zábavné místo, skvělý cíl, kam vyrazit s rodinou. Prohlédnete si zvířátka, můžete zkusit rybaření, zažijete chvíle v přírodě a pak si užijete zdejší výbornou restauraci. Nic lepšího není!

Diskuze ke článku