Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kino Bio Oko – Program, vstupenky, průvodce

Kino Bio Oko je kino starého střihu, které najdete na ulici Františka Křížka 15 na Praze 7.

Kino Bio Oko se představuje

Bio Oko najdete v Praze mezi Letnou a Holešovicemi. Tento biograf je jeden z posledních kinosálů v České republice, které si zachovaly svou nezaměnitelnou původní atmosféru.

Budova byla postavena v roce 1940 jako poslední díl nově postaveného bloku obytných domů. Za celou stavbou jsou podepsáni architekti Jaroslav Stockar-Bernkopf a Josef Šolc.

Originální hlediště Bio Oko

Krátká historie

Bio Oko je nezaměnitelná pražská budova. Objekt totiž patří mezi důležité funkcionalistické budovy v Praze. Původní sál měl kapacitu přes 700 osob. Po přestavbě však sál disponoval kapacitou 397 osob.

Poslední velká rekonstrukce kina proběhla v roce 2007. Prvním snímkem, který byl zde v roce 1940 promítán, byl český film Kristián s Oldřichem Novým v titulní roli.

Kino bylo speciálně postavené pro prezentaci filmových premiér. Na svou dobu to sice nebylo elegantní kino, bylo však vzdušné a uvolněné.

Kavárna kina Bio Oko

Netradiční sezení

Velmi netradiční je v kině Bio Oko sezení. Usadit se zde totiž můžete nejenom do běžných sedaček, ale také do plážových lehátek či klidně na zem, která je opatřena koberci, sedáky a polštářky.

Hlediště funkcionalistického kina

To však není všechno, sednout si totiž ještě můžete do karosérie retro automobilu, který má podobu žlutého kabrioletu.

Současná kapacita sedadel činí 280, přičemž zmiňovaná alternativní sedadla navrhl v roce 2009 designér Maxim Velčovský.

Bio Oko má skvělou atmosféru

Jako doma

V kině se můžete cítit jako doma, neboť do kinosálu si můžete bez problémů přinést z baru pití nebo menší občerstvení.

Cokoliv včetně nápojů si můžete během filmové projekce objednat prostřednictvím SMS a služba vám objednané občerstvení přinese do sálu.

Bio Oko patří mezi oblíbená pražská kina

Modrý neonový nápis

Ikonický je především zářivě modrý neonový nápis Oko, který uvidíte nad vstupem do biografu a který stále patří k těm nejfotogeničtějších místům na Letné.

Parkování a doprava

Parkování nedaleko kina Oko je možné v parkovacím domě Stromovka na ulici Veletržní 24. Tam jsou dvě hodiny parkování zdarma a další započatá hodina stojí 50 korun.

Ke kinu se dostanete také pražskou veřejnou dopravu. Použít můžete metro linky C a vystoupit můžete na stanici Vltavská nebo použít tramvaj číslo 1, 8, 12, 25, 26, 91, 96 a vystoupit můžete na zastávce Kamenická.

Vstupné

Vstupenka do kina zde stojí obvykle 90, 150 nebo 160 korun. Vstupenku můžete zakoupit on-line přes internet nebo v pokladně kina.

Začátky představení jsou zpravidla ve všedních dnech v 15, 18 a 20:30 hodin, o víkendech se často hraje od 10 hodiny, přičemž poslední představení začíná ve 20:00 hodin.

Kino Bio Oko závěr

Bio Oko je velmi stylové kino se zajímavou historii. Funkcionalistické kino má skvělou atmosféru a dělá z návštěvy kina tím, čím má opravdu být, zážitkem!

Návštěvu kina Bio Oko vám můžeme jenom doporučit. Je to kulturní místo, které opravdu žije!

Diskuze ke článku