Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ježíškova cesta na Božím Daru – mapa + trasa, parkování, info

Ježíškova cesta se nachází na Božím Daru v Krušných horách. Je vhodná pro malé i velké turisty. Celková časová náročnost absolvování celé cesty je 3,5 hodiny. Na výběr je kratší a delší trasa.

Ježíškova cesta se představuje

Boží Dar je město v Krušných horách, které je zároveň nejvýše položeným městem ve střední Evropy. Boží Dar je nejenom známé rekreační středisko zimních sportů, ale je proslavené také vánoční Ježíškovou poštou.

Ježíškova cesta a studánka

Ve městě je rovněž Ježíškova cesta, která se může pochlubit dvěma okruhy. Populárně naučnou stezku najdete v nadmořské výšce 1 028 metrů a je určená zejména pro děti.

Velký okruh měří 12,9 kilometrů, menší pak 5,6 kilometrů.

Ježíškova stezka mapa

Když je sluníčko je na Ježíškově stezce nádherně

Krátká historie

Ježíškova cesta byla slavnostně otevřena 8. prosince roku 2007. Je vhodná i pro výlety s kočárky a domácími mazlíčky.

Příroda okolo Božího Daru je nádherná!

Ježíškova cesta má dva okruhy

Ježíškova cesta má 2 okruhy, přičemž na obou stezkách jsou k vidění malé domečky se zajímavými lákadly pro děti.

Projekt má přivábit do Božího Daru více turistů. Malý okruh je určený pro nejmenší děti a začíná od informačního centra, kde si můžete zakoupit různé upomínkové předměty a hračky.

Z hraček zde například koupíte knížku Ježíšek – vánoční koledy a říkadla nebo dětskou ilustrovanou knihu České vánoce.

Po cestě uvidíte lesy, louky, pláně

Ježíšková cesta má 13 zastávek

Ježíškova cesta má celkem 13 zastávek, ke kterým malí i velcí účastníci dojdou po dobře značených cestách. V každém idylickém domečku čeká děti lehký úkol a vítat je bude Ježíšek a jeho věrní kamarádi.

Na začátku cesty v informačním centru v Božím Daru získají děti Ježíškův pas, který je opravňuje absolvovat Ježíškovu cestu. Dále zde děti dostanou barevný plánek cesty, který jim zaručí, že na dobrodružné cestě nezabloudí.

Na stezce je spousta zábavných soch

Ježíškova cesta nabízí rovnou dvě trasy

15 orientačních tabulí

K Ježíškově cestě se určitě dostanete, neboť cestu k ní značí 15 orientačních tabulí. U 13 přístřešků je navíc rozmístěno 16 zajímavých atrakcí.

V krásných přístřešcích, které jsou vyzdobené veselými postavičkami z pohádek, se děti obeznámí s bohatým životem našich předků, s jejich zvyklostmi a přírodou. U příbytků také poznají Ježíškovy přátele.

Na každé z 13 zastávek si děti do Ježíškova pasu napíšou své řešení úkolu, který zde obdrží. Po zvládnutí jednoho z okruhů obdrží děti v informačním centru od Ježíška drobné pozornosti a dárky. Ježíškova cesta povstala na současných turistických cestách a částečně na znovu obnovených lesních trasách a cestách.

Po cestě je mnoho zábavných zastavení

Informační centrum

Informační centrum je otevřeno každý den od 8 do 12 a od 13 do 18 hodiny. Ježíškův zápisníček stojí padesát korun.

Ježíškova cesta závěrečné shrnutí

Nápad vytvořit Ježíškovu cestu byl opravdu skvělý. Takto krásných a originálních turistických stezek opravdu moc není! Dospělé zaujme nádherná příroda Krušných hor – to nejlepší z Božího daru. Děti zase upoutá hravá stezka se spoustou přístřešků, zastavení, luštění. Samozřejmě také dřevěných soch. Je to skvělá zábava a jeden z nejlepších možných rodinných výletů!

Diskuze ke článku