Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jarošovský pivovar – Průvodce, piva i písnička

Jarošovský pivovar najdete v Jarošově, což je místní část Uherského Hradiště. Pivovar sídlí na ulici Pivovarská 303, což je hlavní silnice, která vede z Uherského Hradiště na Zlín.

Znovuobnovení pivovaru

Výroba pivního moku pod taktovkou firmy Jarošovský pivovar a.s. se do moravského Jarošova u Uherského Hradiště znovu vrátila v roce 2015.

Pivo se zde vyrábí díky špičkové moderní nerezové technologie za použití typických klasických výrobních pochodů českého piva, které má v tuzemsku i v zahraničí stále velkou oblibu.

Sládek v Jarošovském pivovaru

Krátká historie pivovaru

Tradice vaření piva se v Jarošově datuje již od 17. století. Jeho výstavbě předcházel zničující velký požár v Uherském Hradišti, který zcela zničil tehdejší městský pivovar, který se nacházel v Hradební ulici.

Výroba piva se tak přestěhovala do poddanské vsi Jarošov, kde byl vybudován zcela nový pivovar.

Budova Jarošovského pivovaru

Současnost pivovaru

Po roce 1989 se Jarošovský pivovar dostal do úzkých, protože nedokázal konkurovat velkým pivovarům, takže na konci roku 1997 výrobu piva na dlouhou dobu ukončil.

Blýskat se na lepší čase začalo až v letech 2014 až 2015. Od roku 2015 se pak v Jarošovicích znovu vaří pivo a jarošovická značka se opět dostává do podvědomí českých a moravských pivařů.

Vařit pivo není jednoduché

A jaké pivo se v Jarošově vaří?

Jsou to tři skvělé druhy. Předně je to Jarošovský ležák dvanáctka, což je světlý ležák nefiltrovaný, nepasterovaný. Jedná se o typický český ležák, který je uvařen poctivou a klasickou technologií v moderní varně.

Dále si zde dáte chutné pivo Šohaj, což je čtrnácti stupňové speciální nefiltrované a nepasterované světlé pivo. Jedná se o pivo, pro které byly pečlivě a starostlivě vybrány čtyři druhy chmelů.

Jarošovský pivovar je vyhlášený široko, daleko.

Další pivo, které si zde můžete vypít je Jarošovský Jura, což je jedenácti stupňový nefiltrovaný a nepasterovaný světlý ležák. Jedná se o typický český ležák, který je uvařen výhradně místními surovinami klasickou technologií v moderní varně.

Jarošovské pivo můžete sehnat pouze v samotném pivovaru v Pivovarské ulici nebo ve vybraných pivotékách na Uherskohradišťsku a Zlínsku.

Moderní pivovar obnáší i spoustu složitých technologií

Moderní Eshop

Jarošovické pivo si můžete také objednat přes eshop, ve kterém si kromě piva můžete také zakoupit originální a slušivá trička s logem pivní společnosti nebo pivní skleničky či džbánky. K dispozici jsou zde také dárkové kartonové krabice, kde se vlezou tři piva v láhvi.

Posezení přímo v pivovaru

Otevírací doba Jarošovský pivovar

Jarošovický pivovar je otevřen od pondělí do pátku od 9 do 18 hodiny, Pouze v sobotu je otevřeno od 9 do 12 hodiny.

Technologie výroby piva, hezky na obrázku

Jarošovský pivovar písnička

Skupina Argema natočila stejnojmenou písničku „Jarošovský pivovar,“ která skutečnou poctou tohoto podniku. Je to pohodová klidná písnička, tady si jí můžete pustit na videu včetně textů a akordů.

Jarošovský pivovar závěr

Jarošovský pivovar neměl jednoduchou historii. Dnes je to ale skvělý pivovar, který vaří výtečné pivo. Na okraji Uherského Hradiště je to skvělé místo, kde se zastavit. Návštěvu Jarošovského pivovaru můžete spojit s cyklovýletem kolem Moravy anebo pěšíhu výletu na Černou horu.

Diskuze ke článku