Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Energylandia Polsko – Recenze a průvodce zábavním parkem

Energylandia je místo, kde vy i vaše děti zapomenou na všední starosti. Největší zábavní park v Polsku najdete v městečku Zator, které leží na řece Skawa zhruba 70 kilometrů severovýchodně od česko – slovensko – polského trojmezí. Administrativně městečko Zator spadá do Malopolského vojvodství a okresu Osvětim.

Historie zábavního parku

Energylandia byla slavnostně otevřena 14. července roku 2014. Jedná se tedy o moderní areál, který se za další roky rozrostl o největší polský zábavní park, který se rozprostírá na ploše 35 hektarů.

Uličky zábavního parku Energylandia

Energylandia se představuje

Největší atrakcí celého rozlehlého areálu je deset horských drah, které najdete v extrémní zóně.

Jedná se například o super rychlou horskou dráhu Mega Coaster Hyperion, Rollercoaster Formuli s obrovskou délkou dráhy, Viking Rollercoaster s pěti vagónky, moderní Space Gun, unikátní Spece Booster, Aztec Swing nebo Tsunami Dropper.

Atrakcí je tady opravdu hromada!

Nechybí ani vodní atrakce

Atrakce pro menší děti

Pro menší návštěvníky mohu doporučit zejména pohádkový kolotoč Leošek nebo divočejší kolotoč lítající houpačky. Srandovní je také modrý crazy autobus nebo pohodová skluzavka arctic fun, kterou můžete absolvovat ve speciální matraci.

Děti to tady milují

Vodní park Energylandia

Energylandia má také něco pro milovníky vodních radovánek. Zde si například můžete vyzkoušet neobyčejnou jízdu na modré skluzavce, která je dlouhá 111 metrů nebo ďábelskou jízdu na extrémní skluzavce, kde svisle padáte do úplně neznámého prostoru skluzavky s vysokou rychlostí.

Člověk neví, kam jít dříve!

Jak se tam dostanete

Do parku Energylandia se nejlépe a nejpohodlněji dostanete autem přes hraniční přechod v Českém Těšíně. Z Českého Těšína pak vede až do města Bielsko – Biala čtyř proudová silnice S52, která navazuje na S1.

Ve východní části Bielsko – Biala z ní sjedete a jedete směr na Krakov po silnici číslo 52. Poté pokračujete přes Kety a Andrychow až do obce Wadovice, odkud vede do Zatoru silnice číslo 28. Energylandia je umístěna hned za městem po levé straně. Před zábavním parkem je velké parkoviště s kapacitou 2.500 míst.

Mají tady 10 velkých horských drah

Ubytování a občerstvení

V okolí zábavného parku najdete velké množství ubytování. Skvělý je například Western camp, který je od parku vzdálen pouze 1 kilometr.

Ve Western campu jsou k dispozici krásné dřevěné domky nebo velmi oblíbené indiánské týpí, S jídlem si obavu rovněž dělat nemusíte, v celém areálu zábavního parku je totiž velké množství kiosků s bohatým občerstvením.

Nechybí spousta možností zábavy

Pohádkové uličky zábavního parku Energylandia

Energylandia vstupné

Základní vstupné do zábavního parku stojí 129,00 polských złotých, zlevněné pak 79,00 polských złotých. V ceně vstupenky jsou veškeré atrakce bez limitů k dispozici. Všechny atrakce jsou přehledně rozdělené do čtyř zón, takže k dispozici máte zónu pro nejmladší, rodinnou zóna, extrémní zónu a vodní park.

A co vy? Vydáte se také do Polska?

Závěr Energylandia

Energylandia je obrovský zábavní park, který zaujme snad každé dítě a určitě i nejednoho dospělého návštěvníka. Je to velkolepý park v americkém stylu se spoustou atrakcí, občerstvení a zábavných stánků.

Protože byl otevřený relativně nedávno, tak je tady všechno ještě nové a hezké. Park není daleko od našich hranic (zejména pro obyvatele Slezka). Ceny jsou také přijatelné.

Takže není moc co řešit a vydejte se do Energylandie i vy.

This article has an English version at Hotelode.comEnergylandia in Zator

Diskuze ke článku