Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dýňová farma v Bykoši – Netradiční místo zábavy a chutných dýní

Dýňovou farmu najdete v malé české obci Bykoš v okrese Beroun ve Středočeském kraji. Bykoš má v současné době okolo 235 obyvatel. Dýňová farma je unikátní atrakce, která ukazuje barevný a chutný svět dýní.

Dýňová farma v Bykoši se představuje

Dýňová farma v Bykoši je pro všechny, kteří jsou vášnivými zahrádkáři a pěstiteli dýní všeho druhu.

Dýňová farma ve vesničce Bykoš

Na farmě v Bykoši totiž okusíte skvělou dýňovou atmosféru a magický labyrint v kukuřici. Bludiště bude perfektní především pro vaše děti, které zde najdou opravdové povyražení.

Dýňová farma je nejenom vzdělávacím, zábavním, ale také gastronomickým centrem, kde si můžete pochutnat na laskominách z dýní. Navíc se zde setkáte s domácími zvířátky, které nadchnou malé farmáře.

Krásné dýně různých tvarů a barev

Na farmě v Bykoši uvidíte dýně různých velikostí, tvarů a barev. K vidění jsou zde nejkrásnější dýně na vyřezávaní, ozdobu, ale i jedlé dýně, které znáte z našich obchodů nebo farmářských trhů.

Mezi nejznámější druhy, které tady uvidíte, jsou dýně muškátová, máslová nebo hokaido. Samotná farma pak pěstuje okolo patnácti různých odrůd dýní.

Dýňová farma pěstuje vlastní dýně

Kukuřičné bludiště a další atrakce pro děti

Velmi zajímavou části farmy je kukuřičné bludiště, které potěšení především malé návštěvníky.

Pro vaše ratolesti tu rovněž najdete krásné pískoviště, hodně odrážedel, motorky nebo malý dětský traktor. Dále si zde děti mohou vyzkoušet houpacího koně nebo strefit se s míčkem na stanovený cíl.

Barevné dýně nabízí překvapivě hodně zábavy

O víkendech s občerstvením

O víkendech je zde pro návštěvníky připraven bonus v podobě občerstvení. Dostat zde můžete skvělou dýňovou polévku, kousek masa z grilu, grilovanou dýni, chutný dýňový koláč nebo svařené víno s ovocem.

Domů si pak můžete zakoupit zdravý džem z dýní nebo sušené květiny.

Mají tu snad všechny druhy dýní, které existují

Potěcha pro duši

Dýně je kouzelný plod, který je plný barev a tvarů. Pohled na dýně potěší vaše oči i duši. Děti zde budou nejen na čerstvém vzduchu, ale také na vlastní oči uvidí králíky, slepice a další jiné zajímavosti.

Přivítání na dýňové farmě

Parkování a dopravní dostupnost

Zaparkovat své auto můžete u obchodu s potravinami COOP, kde je však pouze několik míst. Vhodnější je zaparkovat své vozidlo na louce. K parkovišti na louce vás zavedou šipky.

Přímo u parkoviště na louce najdete bludiště v kukuřici. Dalším parkovištěm je pak parkoviště situované u samotné farmy.

Do středočeského Bykoše taktéž jezdí autobusy. Nejbližší vlaková stanice je ve Všeradicích, která je od Bykoše vzdálená čtyři kilometry.

Dýni by měl každý ochutnat

Dýňová farma otevírací doba

Farma v Bykoši je otevřena o víkendech od 10 do 17 hodin. Návštěva farmy vám zabere zhruba dvě hodiny. Provozovatel dýňové farmy je pan Jan Brotánek.

Dýňová farma v Bykoši závěrečné shrnutí

Dýňová farma je unikátní atrakce, která nemá v celé republice srovnání. Je to opravdu hezké místo, které ukazuje barevný svět dýní. Hezky se tady zabaví malý i velcí. Návštěvu můžete spojit s pěším výletem po okolí. Hned vedle se nachází CHKO Český kras se známými Koněpruskými jeskyněmi.

Diskuze ke článku