Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krtkův svět – Průvodce dětským zábavním parkem v Horních Měcholupech

Krtkův svět je originální a rozsáhlý dětský zábavní park, který najdete v krásné přírodní scenerii na Praze 15 na ulici K Měcholupům 777.

Krtkův svět se představuje

Jedná se o zábavní park pro děti, který je členěn do několika části. Různé atrakce pro děti jsou venku i uvnitř.

V letních měsících jsou v místním přírodním amfiteátru také pořádány různé kulturní akce a programy. Tady na tomto odkazu se můžete podívat, co se aktuálně chystá.

Vodní atrakce děti milují

Pořádná porce pohybu

V celém areálu zábavního parku si děti přijdou opravdu na své. Dovádět a skotačit mohou v lanovém centru nebo na přírodních prolézačkách, skluzavkách a houpačkách. Dále si zde mohou zaskákat na vzduchových polštářích a trampolínách.

Zábavu najdete v Krtkově světě na každém rohu

Od cirkusu až po vodní hřiště

Vaše ratolesti zde mohou dále navštívit Krtkův cirkus nebo se projet ekologickým vláčkem či zatočit se na řetízkových kolotočích.

Nechybí zde ani skákací hrad nebo vodní hřiště, které potěší nejmenší návštěvníky zejména v letních měsících. Na vodním hřišti mohou například vyzkoušet vodní zorbing nebo lodičky.

Děti si to tady zamilují

Na každém rohu je nějaká klouzačka nebo prolézačka. Mnoho z nich je přírodních a velmi hezky zakomponovaných do okolního prostředí.

Děti budou milovat také dráhy pro šlapadla a vozíky – můžou si tady dát regulérní závody.

Krtkův svět nabízí i programy pro školky a školy

Krtkův skleník

Novinkou Krtkova světa je Krtkův skleník, což je ojedinělý projekt v České republice, který poutavou formou seznamuje dětí se zvířaty a rostlinami. Celý skleník je ručně malovaný podle určitých témat.

Děti předškolního věku se zde naučí poznávat domácí zvířata a tuzemské rostliny. Krtkův skleník je příjemným vzdělávacím doplňkem celého parku a najdete ho v prvním patře hlavní budovy.

Tisíce balónků!

Motýlí dům

Novou součástí Krkova skleníku je i motýlí dům. Ten má být otevřený každý den každý den od 9 do 19 hodin. Tady můžete pozorovat nádherné motýly z naprosté blízkosti. Budou kolem vás kroužit, a dokonce si na vás i sedat. Do motýlího domu se platí zvlášť vstupné, které je ale pouhých 77 Kč za osobu (od 3 let).

Něco na zub

Když vám z poznávaní přírody pořádně vyhládne, můžete se chutně a vydatně najíst v místní restauraci. Aktuální jídelní lístek najdete na oficiální webové stránce.

Nebo si sami opéct nějakou kvalitní uzeninu na 4 grilovacích místech v parku. Jedno grilovací místo je vhodné až pro 25 osob. Pronájem grilu stojí 400 korun na 1 až 3 hodiny.

Po areálu jezdí i mašinka.

Jak se k zábavnímu centru dostanete?

Do Krtkova světa dojedete autem i městkou hromadnou dopravou nebo vlakem. Zastávku městské hromadné dopravy najdete na nádraží Horní Měcholupy. Zde staví autobusové linky číslo 204, 240, 252. Zastávka autobusu je umístěna v bezprostřední blízkosti parku.

Dojet k zábavnímu centru můžete i vlakem Českých drah, přičemž železniční stanice Horní Měcholupy je od Krtkova světa vzdálena necelých tři sta metrů.

Nechybí ani část parku se zvířátky

Krtkův svět je krásné místo!

Otevírací doba Krtkův svět

Otevírací doba Krtkova světa je celoroční. Krtkův svět je otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00 hodiny.

Vstupné do Krtkova světa

Základní vstupné stojí přes týden 147 korun, o víkendech pak 177 korun. Výhodné vstupné je pak přes týden do 11 hodiny, kdy vstupné stojí 97 korun.

Velkokapacitní parkoviště je zde zdarma a najdete ho v bezprostřední blízkosti zábavného parku. Do areálu nesmí psi ani další zvířata.

Další vodní atrakce

Co je důležité vědět

  • V celém areálu je přísný zákaz kouření.
  • Do parku nesmí domácí mazlíčci – kočičky a pejsky nechte doma.
  • Nesmí sem kola, koloběžky ani dětská odrážedla.
  • Je zakázáno si sem nosit vlastní jídlo.

Krtkův svět mapa

Přehledná mapa Krtkova světa, která vám jistě pomůže se dobře zorientovat.

Krtkův svět mapa

Krtkův svět závěr

Krtkův svět je úžasné místo. Opravdu hezký zábavný park s rozmanitými atrakcemi, kde se snad každé dítě musí maximálně bavit. Prolézačky, kolotoče, zvířata, vodní atrakce – je to opravdový dětský ráj.

Pokud tedy máte doma malého raráška, tak rozhodně neváhejte a vydejte se sem na výlet. Jedinou nevýhodou je, že na vás pak bude dítě neustále dorážet, že chce jet do Krtkova světa znovu. Alespoň tak nějak to bylo u nás.

Diskuze ke článku