Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Termály Polsko – Chocholowskie termy kousek za hranicemi

Aquapark Chocholowskie termy je nový moderní areál termálních lázní s příjemnou termální vodou o teplotě až 38 stupňů Celsia, která blahodárně působí především na pohybové ústrojí a krevní oběh.

Skvělé polské termální lázně najdete v polské obci Chochołów, která je situována kousíček od slovenských hranic. Ani z Česka to sem není daleko.

Chocholowskie termy a hlavní venkovní bazén

Chocholowskie termy – Termální lázně se představují

V areálu termálních lázní je hned několik bazénů, které jsou určené pro dospělé i pro děti. Nechybí zde také osm odpočinkových vířivek, solný a siřičitý bazén, zdravá solná jeskyně a úchvatný saunový svět s několika saunami s rozdílnými teplotami.

V saunovém světě si samozřejmě můžete objednat saunové rituály nebo využít rozlehlých odpočíváren.

Vířivky lákají k odpočinku

Pro vaše ratolesti jsou zde pak k dispozici adrenalinové  tobogány, dětský bazén a speciální sauna pro děti. Kdo se chce občerstvit nebo si dát zákusek, pak může navštívit místní restauraci, cukrárnu a kavárnu.

Kostel v obci Chocholow

Popis bazénů

Uvnitř areálu jsou termální bazény s masážními prvky. Konkrétně se jedná o dva bazény s masážními prvky o rozloze 99 metrů čtverečních a hloubce 1,2 metrů.

Dále je zde celkem sedm malých bazénů s vířivkou, z toho šest bazénů mají rozlohu 4,9 metrů čtverečních a hloubku do 1 metru.

Další menší bazén má rozlohu 16 metrů čtverečních a hloubku 1 metr. Velký jacuzzi bazén se pak může pochlubit rozlohou 79 metrů čtverečních a hloubkou 1 metru.

Aquapark je opravdu krásný a moderní

Saunarium

Chochołowské Saunarium nabízí pestrou nabídku různých druhů saun. Najdete zde kupříkladu BIO saunu s jalovcem, suché sauny, skvělé parní a aromatické koupele, mírnou infračervenou saunu a Highlander’s Cottage, ve kterých se konají speciální akce.

Hosté se mohou ochladit ve vnějším a vnitřním žlabu, kde neustále teče studená voda. Dále je zde k dispozici ochlazení v sudu nebo ochlazení za pomocí ledových krystalů.

Stačí zhasnout a vynikne atmosféra areálu Chocholowskie termy

Obec Chochołow

Místní dřevěné domy jsou zahrnuty mezi památky UNESCO. Celé jádro obce je mimořádná turistická atrakce. Nejkrásnější domy jsou postaveny téměř výlučně místními goraly.

Jeden z nejkrásnějších domů je pak dům číslo 24, což je dům, který je postavený z jedné jediné jedle. Nejstarší dům je pak dům číslo 75, který pochází z 18. století. V tomto domě je umístěné zajímavé muzeum. Ostatní krásné dřevěnice pocházejí vesměs z 19. století.

Malebné domečky se dostaly až na seznam UNESCO

Ceník Chocholowskie termy

Základní vstupné do bazénů, kde jsou rovněž dětské atrakce, stojí na tři hodiny pro dospělého návštěvníka 59 zlotých, pro dětského pak 49 zlotých. Celodenní vstupenka stojí 79, respektive 55 zlotých. Saunarium vyjde vaší peněženku na tři hodiny rovněž na 59 zlotých.

Klidně si sem zajeďte třeba na víikend

Chocholowskie termy závěr

Chocholowskie termy nebo také Chocholovské termální lázně jsou krásným aquaparkem a termály jenom kousek za hranicemi. Nejblíže to sem mají obyvatelé východní Moravy, kteří to sem často nemají ani 2 hodiny cesty.

Chocholowskie termy jsou obrovské a nabízí spoustu atrakcí pro návštěvníky každého věku.

Za zmínku stojí i samotná obec Chocholow zapsaná na seznamu UNESCO. Zdejší roubené domečky mají svou kouzlo a stejně tak okolní příroda je úžasná.

Diskuze ke článku