Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Botanická zahrada Brno průvodce – Otevírací doba, Vstupné

Botanická zahrada Brno patří pod Přírodovědeckou fakultu Masarykovo univerzity Brno a najdete ji na ulici Kotlářská 2.

Botanická zahrada Brno se představuje

Botanická zahrada je ideálním místem pro všechny zvídavé lidi, kteří se zabývají botanikou nebo mají rádi přírodu.

Jednotlivé části botanické zahrady prezentují odlišné zeměpisné oblasti výběrem charakteristických rostlin, takže dostanete ucelený přehled o všech celosvětových rostlinách. Všechny rostliny jsou zde uspořádané podle druhů a čeledí.

Botanická v Brně nabízí spoustu krásných míst k relaxaci

Která květina je na fotce?

Japonská zahrada a skleníky

Botanická zahrada Brno se může pochlubit vzácnými rostlinami z Japonska nebo Číny. Najdete zde rovněž kultivovaná zákoutí, které vám bude asociovat japonskou zahradu.

Botanická zahrada Brno - krásný koutek přírody

Dále se zde můžete těšit na ukázky květeny některých geografických celků mírného pásma. A pochopitelně zde nemohou chybět velmi populární skleníkové sbírky, které jsou rozděleny na skupiny rostlin exoticky tropických, kapradin a cykasů, pichlavých kaktusů a sukulentů, palem, bromelií a krásných orchidejí.

Jedna z útulných cestiček

Botanická zahrada Brno a její základní údaje

Botanická zahrada má plochu 1.100 metrů čtverečních skleníků s bohatými sbírkami tropických a subtropických druhů.

Venkovní část má pro změnu výměr cca 1,5 ha. V botanické zahradě je také vice než 1000 jedinců dřevin.

V areálu zahrady je rovněž k dispozici bohatá knihovna a pozoruhodná sbírka semen, která čítá 1665 položek. Funguje zde také poradenství pro veřejnost, které slouží k cenným radám ohledně problematiky zahradnictví.

Botanická zahrada Brno má samozřejmě i skleníky, které jsou velmi oblíbené

Bohatý celoroční program

Botanická zahrada nabízí školám ale i běžným návštěvníkům pestrý celoroční program, který se skládá především z průvodcovské služby, která vás dokonale zasvětí do pozoruhodného světa stromů, keřů a rostlin. Čtyřikrát do roka jsou pak zde pořádány speciální výstavy.

Jedno úplně snové zákoutí

Speciální expozice

Ve sklenících jsou navíc k vidění speciální expozice o fosilních rostlinách. Na vlastní oči zde uvidíte prvohorní až třetihorní zkameněliny nebo otisky listů a kůry či zkřemenělá dřeva.

Tyhle exponáty jsou vystaveny ve vitrínách nebo přímo na záhonech mezi doposud žijícími příbuznými druhy rostlin. Exponáty jsou taktéž doplněny krátkým textem, který osvětluje podíl rostlin na vzniku fosilních paliv.

Reprezentativní zákoutí před vstupem

Vnitřní část tropického skleníku

Vstupné a otevírací doba

Jednodenní vstupné stojí pro dospělého návštěvníka 80 korun. Dětské vstupné pak stojí 40 korun. Rodinný lístek vyjde vaší peněženku na 320 korun. Prohlídka celé zahrady vám vezme zhruba 2 hodiny. Botanická zahrada Brno je otevřena celoročně od pondělí do neděle. V zimním období je otevírací doba od 9 do 15 hodiny, přes léto od 9 do 17 hodiny.

Botanická zahrada Brno závěr

Botanická zahrada Brno je příjemným místem pro relaxaci. Nabízí spoustu unikátních rostlin, ale i člověk absolutně neznalý botaniky si tady užije krásnou relaxaci v nádherném prostředí. Návštěvu botanické zahrady vám tak můžeme jenom doporučit.

 

Vnitřní expozice botanické jsou v mnohém unikátní

Na vzácné masožravky je radost pohledět

Diskuze ke článku

0/100