Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Plavecký bazén Přerov – Otevírací doba, ceník, koupaliště

Plavecký bazén Přerov se nachází jen kousek od historického centra města od kterého ho dělí řeka Bečva. (konkrétně na ulici u Kopaniny 2). Hned vedle plaveckého bazénu se pak nachází koupaliště Penčice a na druhé straně pak multifunkční stadion pro atletiku a fotbal.

Historie bazénu

Základní kámen Plaveckého areálu v Přerově byl položen 14. září roku 1973. Provozovatelem Plaveckého areálu v Přerově je od roku 2008 společnost Teplo Přerov a.s. po které nese bazén i svůj název.

Plavecký bazén Přerov se představuje

V útrobách plaveckého bazénu Přerov najdete především moderní bazén, který je 50 metrů dlouhý. Šířka bazénu je 16,75 metrů. Hloubka bazénu je pak 1,9 metrů a teplota voda má příjemných 27,5 stupňů Celsia. Takovýchto velkých „olympijských bazénů“ u nás v Česku moc není a o to je koupání zde větší zážitek.

Dětský bazének na bazénu Přerov

Vodní atrakce

Plavecký bazén Přerov je také místem, kde si můžete skvěle odpočinout. Kdo má rád vodní relaxaci, tak jistě ocení masážní vanu a whirpool. Kapacita masážní vany je 16 osob, whirpoolu pak 8 osob. Teplota voda je 33 stupňů Celsia a masážní trysky jsou v provozu vždy po deseti minutových intervalech.

Sauna a Kneippův chodník

Pro ty, kteří v areálu bazénu chtějí něco udělat pro své zdraví, mohou využít saunu a Kneippův chodník.

Bazén a sousední koupaliště nabízí spoustu atrakcí

Kneippův chodník je místo, kde pouze přešlapujete nebo se procházíte v nádrži s teplou vodou přibližně po dobu jedné minuty a pak se zhruba pět vteřin procházíte nádrží s vodou studenou. Tento cyklus absolvujete několikrát po sobě, přičemž poslední cyklus musí být pobyt ve studené vodě.

Divoká řeka

Plavecký bazén Přerov nabízí také divokou řeku, kde je hloubka vody 1,25 metrů a teplota vody se zde pohybuje okolo 27,5 stupňů Celsia.

Výřivka na bazénu Přerov

Akce pro veřejnost – bazén Přerov

Z rozmanitých akcí pro veřejnost je potřeba zmínit zejména nabídku plavání pro imobilní klienty nebo plavání pro těhotné ženy. Cena jednohodinového plavání s odbornou cvičitelkou pro těhotné ženy je 80 korun.

Venkovní areál

Venkovní areál plaveckého bazénu Přerov je v provozu pouze v letních měsících. Zde je pro veřejnost k dispozici 25 metrový bazén, dětský bazén, bazén s atrakcemi, velká dvouproudová skluzavka, lezecká stěna, masážní lavice, vodní hřib, vodní chrliče, divoká řeka a tobogán. Ve venkovním areálu rovněž najdete dětské hřiště a trampolínu.

Vstupné a otevírací doba

Vstupenka na krytý bazén na jednu hodinu vyjde vaši peněženku na 70 Kč, respektive 55 korun za dítě. Vstupenka na venkovní bazén na jednu hodinu bude pro změnu stát 95 Kč, respektive 75 korun za dítě 6-15 let. Provozní doba celého areálu se každý měsíc aktualizuje, takže doporučujeme se vždy podívat na oficiální webové stránky bazénu.

* Ceník aktualizovaný k 1.7.2022.

Parkování

Bazén Přerov má vlastní parkoviště o kapacitě cca 50 míst, které je zdarma. Dá se ale parkovat i přímo před stadionem nebo přes ulici u atletického stadionu. O parkovací místa tady nebývá nouze.

Závěr bazén Přerov

Bazén Přerov je ideální místo, které nabízí spoustu relaxace. Velký bazén má úctyhodné parametry a plavání v něm je opravdu skvělé. A nezapomínejte ani na atrakce a venkovní koupaliště.

Diskuze ke článku