Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Aquaparky v Praze – Tohle jsou všechny 4 vodní světy v hlavním městě

Na území Prahy jsou hned 4 velké moderní aquaparky, kde se můžete dosyta vyřádit a užít si vodních radovánek. Rádi vás Aquaparky v Praze provedeme.

1. Barrandov Aquadream

Aquadream Barrandov je skvělé místo pro sportovní vyžíti a vybití. Nejmenší návštěvníci zde mohou využít dětské brouzdaliště s malou skluzavkou a malými chrliči.

Odvážnější návštěvníci se pak bez obav mohou spustit po červeném tobogánu, který měří 115 metrů. Dále je zde ještě modrý tobogán, který měří 62 metrů a na kterém se sjíždí na nafukovacích plavidlech pro dvě osoby.

Barrandov Aquadream celkový pohled

Pro odpočinkové návštěvníky je zde připravená skvělá vodní a perličková masáž. Pro zdatnější plavce je nachystaná nespoutaná divoká řeka s umělým protiproudem. Pro klidný a relaxační požitek z vody lze pak využít rekreační bazén, který je 25 metrů dlouhý.

Aquadream je opravdu pěkný aquapark

2. Šutka

Aquacentrum Šutka může svým návštěvníkům nabídnout exkluzivní 50metrový krytý bazén, který disponuje osmi plaveckými drahami.

Součástí bazénu je rovněž tribuna pro 300 osob. Dále je zde také vířivka, divoká řeka, dva rychlé tobogány, vodopád a relaxační bazén. Pro vaše ratolesti je pak k dispozici dětské brouzdaliště.

Aquapark Šutka je moderní a krásný vodní svět

Pro příznivce wellness jsou v areálu aquacentra k dispozici 2 tradiční finské sauny s venkovními malými bazény a dvě parní lázně. Můžete si zde na vlastní kůži zkusit zdraví prospěšné účinky střídaní tepla a zimy pro uvolnění vašeho těla.

Šutka patří mezi nejmodernější aquaparky v Praze i celé republice.

Aquapark Šutka má hned dva tobogány

3. Aquapalace Čestlice

Aquapalace Čestlice má hned 3 haly (paláce), které jsou plné vodních radovánek a atrakcí. V Paláci dobrodružství narazíte hned na 8 tobogánů, které mají délku 140 metrů. Dále zde můžete dovádět na strmých skluzavkách nebo super dlouhé divoké řece, která měří čtvrt kilometru.

Aquapalace Čestlice - Palác dobrodružství

Další palác se jmenuje Palác pokladů, který nadchne především vaše děti, protože zde si mohou hrát na opravdové piráty. K těmto hrátkám je zde totiž k dispozici vrak pirátské lodi.

V Aquapalace mají opravdu mnoho skvělých atrakcí

Posledním palácem je pak Palác relaxu, který bude spíše pro vyznavače klidu a pohody. Jsou zde totiž vířivky a 19 metrů dlouhý plavecký bazén. Pro milovníky saunování pak mohu doporučit návštěvu Saunového světa Sahara, kde je celkem dvanáct druhů saun.

4. Letňany Lagoon

Plavecký bazén Letňany Lagoon je další moderní vodní svět, který patří mezi nejoblíbenější aquaparky v Praze. Láká zejména na dvaceti pěti metrový bazén a celou řadu dalších vodních atrakcí.

Aquapark Lagoon Letňany je nejmenší z našeho výběru

Ze všechny jmenujme 86 metrů dlouhý tobogán, zábavný malý bazén s divokým kanálem, bazének se vzduchovými i vodními masážemi. Třešničkou na dortu je pak dva metry nafukovací koule z PVC, ve které můžete provozovat aquazorbing.

Relaxační bazén v Lagoon Letňany

Aquaparky v Praze shrnutí

Praha má hodně bazénů, ale velké aquaparky tady najdete v zásadě tyto 4. Já jsem všechny navštívil a všechny vám mohu doporučit.

Aquadream Barrandov a Lagoon Letňany sice nepatří k největším, ale přesto dokážou zabavit. Šutka je díky velkému bazénu skvělá i pro plavce. No a Aquapalace v Čestlicích je pojem – největší český aquapark. Má nejvíc atrakcí, ale samozřejmě, ale samozřejmě je také nejdražší a nejrušnější.

Diskuze ke článku