Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Alicante ve Španělsku – Můj podrobný osobní průvodce

Alicante je krásné španělské přístavní město, které se nachází ve stejnojmenné provincii v jižní části autonomního společenství Valencie.

Alicante se představuje

Přístavní město Alicante má v současné době okolo 331 750 obyvatel. Alicante je díky migraci ze zahraničí jedno z nejrychleji rostoucích měst ve Španělsku. Zdejší ekonomika je založená zejména na turistickém ruchu.

Alicante ve Španělsku – Můj podrobný osobní průvodce

Historie Alicante

Alicante založili již staří Římané. Poté zde byli vládci Arabové a pak katoličtí vladaři, kteří dostali město pod správu Valencijského království.

Popadněte ručník a vyrazte na pláž

Alicante je zejména pitoreskním přímořským letoviskem, které láká na koupání v krásném modrém moři. Hlavní atrakce jsou zde zejména krásné pláže s jemným pískem a plážovými bary.

Pohled na španělské město Alicante

Nejznámější a zároveň nejoblíbenější pláží je Playa de San Juan, kterou najdete sedm kilometrů od centra města. Na vyhlášenou pláž se jednoduše dostanete místním autobusem nebo tramvají. Pokud však nechcete nikam cestovat, tak vyzkoušejte městskou pláž Postiguet nebo Urbanova, kterou najdete přímo ve městě.

Je tady opravdu krásně

Místní delikatesy

V Alicante si můžete rozmazlovat svůj jazýček. Vybrat si zde můžete z velkého počtu delikátních středomořských jídel připravených z čerstvých ryb, plodů moře, olivového oleje, chutné rýže, čerstvého ovoce a zeleniny.

Zejména pokrmy z rýže jsou v tomto městě vyhlášené, takže kromě jiného musíte zcela jistě vyzkoušet místní výtečnou paellu, která z města dokonce přímo pochází.

Pohled z výšky na město a jeho přístav

Skvělé drinky

Alicante to je nejenom skvělé koupání v moři a opalování se na pláži, ale rovněž hlučný a bujarý noční život. Pokud vás baví tančit a popíjet skvělé alkoholické koktejly, tak v Alicante rozhodně nebudete zklamáni. Po dobré večeři, můžete vyrazit na jednu z mnoha večerních diskoték a bavit se až do ráno.

Historické centrum má opravdu krásnou atmosféru

Doprava ve městě

Alicante disponuje mezinárodním letištěm i velkým vlakovým nádražím, odkud jezdí pravidelné spoje do Valencie a Barcelony. Po městě se pak můžete pohybovat spolehlivými tramvajemi.

Jeden z místních veselých domečků

Sport v Alicante

Sportovní vyžití je zde především vodního charakteru. Velmi žádanou vodní atrakcí je rychlá jízda na vodních skútrech nebo jízda na velkých nafukovacích člunech, které jsou tažené lodí.

Další pohled na historické centrum Alicante

Slavnost „Las Hogueras“ v Romantický západ slunce nad Alicante

Alicante je živé a pulsující město, které v letních měsících opravdu žije. Skvělá příležitost nasát zdejší letní atmosféru je zúčastnit se místní tradiční slavnosti „Las Hogueras“, která je plná hlučných ohňostrojů, pestrobarevného průvodu a papírových podobizen, které jsou na úplný konec celé akce páleny v ohni.

Památky a zajímavosti Alicante

V Alicante najdete pěkné historické budovy, několik muzeí, a především krásné pláže a promenády. Zde je výčet několika nejzajímavějších památek slunného města na jihu Španělska.

Nábřeží kolem moře

Nádherný hrad svaté Barbory

Hlavní památkou Alicante je překrásný středověký hrad svaté Barbory, který najdete v samém centru Alicante. Je to mohutný hrad, který se hrdě tyčí na nejvyšším vrchu celého města zvaném Mount Benacantil. Hrad v současné podobě už tady trůní od 13. století.

Pohled z pevnosti, která kdysi střežila město

Archeologické muzeum

Pro příznivce muzejních sbírek, zde máme tip na Archeologické muzeum, které se pyšní nejenom krásnou historickou budovou, ale hlavně hodně starými exponáty a artefakty. V roce 2004 obdrželo muzeum prestižní titul nejlepší muzeum Evropy.

Rušná promenáda La Explanada de España

Promenáda La Explanada de España je živoucí srdce celého města. Jedná se o nejrušnější tepnu města, kde se odehrává vše podstatné. Ladná promenáda je lemovaná statnými palmami, takže celé místo působí jako dávno ztracený ráj. Ulici tvoří pestrobarevné dlaždičky, které vizualizují mořské vlny, takže se procházka promenádou pro vás stane vskutku neobyčejným zážitkem.

Přímo ve městě je hned několik nádherných pláží

Gotická bazilika Panny Marie

Úchvatná bazilika Panny Marie je stará více než 500 let. Nádherný svatostánek římsko-katolické církve, kde se můžete na chvíli zastavit a kochat majestátní krásou gotického umění. Bazilika je typickým příkladem vzdušné gotické architektury, která stoupá vysoko vzhůru. Interiér baziliky je navíc bohatě zdobený a díky dvěma vysokým věžím najdete chrám v Alicante velmi snadno.

Mosty pro pohodlnější přechod písečných dun

Nádherný ostrov Tabarca

Ostrov Tabarca je vděčným tipem na krátký výlet z města. Jedná se o nedaleký skalnatý ostrov, který stojí za krátkou návštěvu. Z přístavu v Alicante vyplouvají na ostrov Tabarca lodě každou chvíli. Nádherný malý ostrov se proslavil jako mořská rezervace, takže se není čemu divit, že se za bohatým a pestrobarevným podmořským životem sjíždějí turisté z širokého okolí.

Jen kousek od města se ukrývají ohromné krásy

Jeskyně Canelobre

Další tip na výlet je jeskyně Canelobre, která je vzdálená od Alicante zhruba 20 kilometrů. Jedná se o prehistorickou jeskyni, která je dobře ukrytá ve vnitrozemí. Zároveň se jedná o nejhlubší a nejdelší jeskynní komplex na celém území Španělska. Jeskyně vznikly před několika miliony let a v současné době svým neopakovatelným vzezřením uchvacují turisty z celého světa

Mercado Central

Na úplný závěr jeden tip pro milovníky tržnic. Na pozůstatcích, které obklopovaly historický střed města, byl v roce 1912 vybudován hlavní trh. Je to budova s modernistickými prvky, která působí na první pohled jako sakrální budova. Součástí budovy tržnice je i velká kupole La Rotonda.

Romantický západ slunce nad Alicante

Alicante závěr

Alicante je krásné město, které má hodně co nabídnout. Není tolik profláknuté jako například Barcelona nebo Valencie ale možná právě proto je o to zajímavější. Spousta památek, kultury, skvělé kuchyně a samozřejmě moře. Přímo ve městě najdete mnoho kilometrů krásných pláží například v oblasti La Cantera na severu, kde si ani nebudete připadat jako ve velkoměstě. Návštěvu Valencie vám tak můžeme od srdce jenom doporučit.

Read this article about Alicante guide in english at Hotelode.com.

Diskuze ke článku