Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Vinobraní Praha 2022 – Kompletní průvodce, tipy, vstupenky

Máte v oblibě jiskřivé víno a sladký burčák, ale výlet na slunnou jižní Moravu je pro vás příliš daleko? Pokud máte svůj domov v Praze, rozhodně nepropadejte panice! V hlavním městě je v posledních letech dostatek příležitostí, jako ochutnat skvělé a kvalitní víno. Vinobraní Praha se vám bude líbit.

Vybrat si můžete z vinobraní U Trojského zámku, na náměstí z Jiřího z Poděbrad, na Grébovce nebo ve Vysočanech.

Vinobraní v pražské Grébovce

Trojské vinobraní

Trojské vinobraní se koná 10. září od 11 do 20 hodiny. Jedná se již o tradiční vinobraní, které se v nádherném prostředí Trojského zámku konají od roku 2004.

Během oslav budete moci okoštovat místní produkce vína a také navštívit místní vinný sklep. Celou akci bude doprovázet pestrý kulturní program pro malé i velké. Prodávat se budou vína z roku 2021 a především čerstvý burčák.

Součástí vinobraní jsou i kultura a koncerty

Botanická zahrada a víno

Botanická zahrada v Troji je z pohledu pěstování a následné produkce vína světovou raritou. Jen málo botanických zahrad má totiž vlastní vinohrad a kolekci vlastních vín. Trojská botanická zahrada je však výjimkou, takže na etiketách vinných láhví může mít svou vlastní značku.

Skvělé víno se pěstuje i přímo v Praze

Vinohradské vinobraní

Vinohradské vinobraní se koná od 9. do 10. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Letošní ročník bude v pořadí již dvacátý šestý. Raritou celé akce je, že vinobraní se zúčastní vinaři z téměř celé Evropy.

Kdo tedy před kostel Nejsvětějšího Srdce Páně přijde, bude moci vyzkoušet jiskřivá vína z Rakouska, Itálie, Chorvatska, Slovenska, Maďarska, Rumunska nebo Srbska. To vše za doprovodu hudby a četných soutěží. Vedle vína si zde budete moci zakoupit slané brambůrky, domácí klobásy, valašské vdolky nebo chutné langoše.

Na vinobraní člověk ochutná i mnohé dobroty

Vinobraní na Grébovce

Vinobraní na Grébovce se koná od 23. do 24. září. Zdejší vinobraní nabídne 37 stánků, kde si budete moc zakoupit červené, bílé a růžové víno tuzemské produkce.

Hostem vinobraní je pak kapela Děda Mládek Illegal Band Official, takže Grébovkou se budou linou písně jako Jožin z bažin, Hlásná Třebáň nebo Rychlík jede do Prahy. Přidanou hodnotou celé akce je, že se odehrává v krásném prostředí pražského parku, který je oázou uklidňující zeleně.

Vinobraní k zaří patří!

Vysočanské vinobraní

Poslední akci, kterou si představíme, je vinobraní ve Vysočanech, konkrétně na vinici Máchalka. Zde si od 16. do 18. září můžete ochutnat skvělá místní vína.

Letos to bude dvacátý třetí ročník. Celá akce je soustředěna u Bobové dráhy v lokalitě bývalých vinic „Na nebeských horách“, odkud je nádherný a téměř dokonalý výhledem na matičku Prahu. V jedné ruce dalekohled a v druhé skleničku bílého vína, to je Vysočanské vinobraní.

Vinobraní Praha 2022

Pražská vinobraní už mají celkem dlouhou tradici, která každým rokem nabývá na věhlasu. I v Praze se pěstují vína a to velmi lahodná! Na náměstích se pak obvykle točí mok z celého Česka i Moravy. Pražská vinobraní tedy vítáme jako hezkou novodobou tradici.

Diskuze ke článku