Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Zichovec Louny – Restaurace, menu, tipy

Moderní a stylový pivovar Zichovec se nachází ve stejnojmenné obci blízko města Louny a rovněž nedaleko města Slaný v okrese Kladno.

Pivovar Zichovec se představuje

Pivovar Zichovec je mladý rodinný podnik, který byl postaven na zelené louce v obci Zichovec, což je malá středočeská obec, která má pouze 196 obyvatel.

Pivovar byl otevřen na jaře roku 2012 a již od června stejného roku se zde vaří spodně kvašené pivo. Zdejší piva jsou plněná do velkých dřevěných barelů.

Pivovar má velmi moderní a krásný areál

Popis pivovaru a restaurace

Součástí areálu, který se jmenuje Nová náves Zichovec, je mimo rodinného pivovaru i restaurace, penzion a multifunkční sál. Restaurace vaří přes týden polední menu.

Otevírací doby restaurace je přes týden od 11 hodin do 22 hodin, v pátek a v sobotu se zde zavírá ve 24 hodin, v neděli pak ve 20 hodin.

Domů si můžete odvést hezký suvenýr

K pivu si zde můžete objednat skvělé cibulové smažené kroužky v pivním těstíčku BBQ s tatarskou omáčkou nebo tataráček z pivního sýra s chilli papričkou a česnekovými topinkami.

Z výčepního piva pak dostanete půl litrové desetistupňové nebo dvanáctistupňové pivo Krahulík.

Součástí je i restaurace a penzion

Krátké dějiny pivovaru

Hlavním podnětem pro vybudování rodinného pivovaru byla všeobecná nespokojenost s chutí sjednocených produktů mezinárodních pivovarů.

Další podnět pro výstavbu pivovaru na zelené louce byla vzpomínka na prapředka, zichoveckého rychtáře Krahulíka, který řídil a spravoval známý zájezdní hostinec v Panenském Týnci.

Zichovec je vlastně malinká vesnice

Druhý provoz

Po počátečních úspěších byl v roce 2016 uveden do provozu i druhý pivovar, který sídlí v Lounech.

Pivobus

Raritou pivovaru je pivobus, který rozváží piva svým věrným zákazníkům. Jedná se o opravený starý autobus značky Renault City bus, který je přestavěný na pojízdnou hospodu.

Pivobus obráží různé festivaly a nejrůznější akce po celé České republice. Má atraktivní polep v červeno bílé barvě a hlavní nápis na boku autobusu je Píííívobus.

Pivovar Zichovec vaří skvělá piva - Krahulík, Černé, Magor a Zichovec IPA

Místní piva

Pivovar Zichovec vaří spodně kvašená piva pod názvy Krahulík, Černé, Magor a Zichovec IPA.

  • Pivo Krahulík je vlajkovou lodí pivovaru Zichovec. Jedná se o dvanácti stupňový světlý ležák, který má bohatou vůni a chuť žateckých chmelů. Je výrazně hořký a má rovněž vyšší prokvašenost, což zaručuje jeho velmi příjemný říz.
  • Druhým pivem, které stojí za ochutnání, je pivo Magor, což je patnácti stupňový polotmavý speciál, který má krásnou plnou chuť a pevnou pěnu.

Penzion

Součástí pivovaru je rovněž rodinný penzion, který nabízí ubytování v šesti stylově zařízených dvoulůžkových pokojích a ve dvou apartmánech s pěkným výhledem na Zichovecký rybník.

Blízko hlavního vchodu do pivovaru

Pivovar Zichovec Louny závěrečné shrnutí

Co říci závěrem? Pokud máte rádi pivo a dobré jídlo není co řešit. Návštěvu pivovaru Zichovec si rozhodně nenechte ujít. Je to krásné a moderní místo, kde vaří opravdu jedinečné pivo.

Vše na půli cesty mezi Slaným a Louny! Zichovec je velmi dobře dostupný – z centra Prahy jste tady za 45 minut.

Diskuze ke článku