Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pivovar Bernard – Průvodce fenomenálním rodinným pivovarem z Humpolce

Pivovar Bernard se nachází ve městě Humpolec, který je situován v okrese Pelhřimov v kraji Vysočina. Podnik s rodinou tradicí stojí na ulici 5. května 1.

Pivovar Bernard se představuje

Majitelé pivovaru Bernard jsou Stanislav Bernard a Josef Vávra. Základem zdejšího piva je velmi čistá voda, kterou pivovar získává z vlastního vrtu a speciální recept, který je specifický pouze pro pivovar Bernard.

Další přidanou hodnotu pivovaru jsou zaměstnanci pivovaru, kteří neustále usilují o nejvyšší možnou kvalitu piva a budování dobrého jména značky.

A toto opravdu není marketingový žvást. Stačí se podívat do regálu v supermarketu, kde jsou piva Bernard hodně jiná a specifická. Často mají i hezčí láhve.

Logo pivovaru Bernard

Novodobá historie pivovaru

Vše začalo roku 1991, kdy pánové Bernard, Vávra a Šmejkal vydražili v malé privatizaci zkrachovalý humpolecký pivovar.

První roky byly pro firmy velmi náročné, ale postupem času se pivovar vypracoval mezi nejlepší české pivovary.

Pivovar má samozřejmě i svojí prodejnu se "suvenýry"

Od roku 2001 je strategickým partnerem firmy pivovar Duvel Moortgat z Belgického království.

Další mezník v dějinách firmy je rok 2009, kdy pivovaru poprvé překročil magickou hranici 200 tisíc hektolitrů alkoholického a nealkoholického piva.

Pohled na hlavní pivovarský plac

Co se v pivovaru Bernard vaří?

V pivovaru Bernard se vaří různá alkoholická i nealkoholická piva.

  • Z alkoholických piv bych doporučoval vyzkoušet kvasnicovou desítku Bernard, která má lahodnou kvasnicovou chuť. Pivo má příjemnou hořkost a navíc výrazný říz okořeněný jemnou chmelovou vůní.
  • Dále určitě vyzkoušejte speciální jedenáctistupňový ležák, který velmi dobře kombinuje hořkost žateckého chmele s chmelem vypěstovaným nedaleko Humpolce.
  • Z nealkoholických piv pak navrhuji dát si vychlazené pivo BERNARD s čistou hlavou Free, což je skvělé nealko pivo, jehož chuť je tak blízko pivnímu moku alkoholickému, že jej od něj málem nerozeznáte.

Varna pivovaru Bernard

Návštěvnické centrum

V průběhu roku 2021 bude otevřené zbrusu nové návštěvnické centrum pivovaru Bernard. Součástí centra bude recepce, obchod, expozice, kinosál, pivnice a pivovarská restaurace.

To vše ve 4 patrech jedné moderní budovy. V jedné budově se tak o pivu Bernard nejenom něco dozvíte, ale zároveň ho vyzkoušíte a ještě si k němu můžete dát dobrý oběd nebo večeři.

Pivovar Bernard se nachází v centru Humpolce

Zajímavosti pivovaru

Na závěr ještě jedna zajímavost, která se týká výroby zdejšího skvělého a poctivého českého piva.

Pivní fond - pivovar Bernard

Zdejší pivo se po vyrobení nepasterizuje při teplotě okolo 80 stupňů Celsia, ale prochází náročnější a obtížnější mikrofiltrací, kdy se za studena na speciálních vyrobených filtrech zadržují všechny mikroorganismy.

Z toho důvodu je pivo Bernard chutnější a zdravější.

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří!

Pivovar Bernard závěr

Pivovar Bernard je takový český klenot. Pro mě je to vlastně i takový symbol, toho co se povedlo po revoluci udělat dobře. Stanislav Bernard dokázal nejenom vzkřísit upadající pivovar, ale on ho pozvedl mezi jeden z nejlepší v regionu. Ať už je to originalitou jeho piv, poctivou výrobou anebo službou pro návštěvníky.

Prohlídka pivovaru Bernard je opravdu velmi zajímavá a my vám ji můžeme od srdce jenom doporučit.

Radost pohledět na všechny ty zásoby zlatého moku

Pivovar Bernard a pivo přippravené na expedici

Všechno je moderní a hezky upravené

Diskuze ke článku