Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Malešický park – Mapa, akce, obsáhlý průvodce

Malešický park najdete na Praze 10. Je skvělým místem pro relaxaci, odpočinek i sport pro všechny generace. Je to moderní, hezky udržovaný a dobře vybavený park.

Malešický park se představuje

Park v pražských Malešicích prošel velkou obnovou a v současné době nabízí všem věkovým kategoriím místo k oddechu i aktivnímu trávení volného času.

Najdete zde hravé vodní prvky, cyklistické okruhy, dráhu pro in-line bruslaře, dětská hřiště či nejrůznější cvičební prvky pro seniory.

Malešický park na okraji Prahy

Nová architektura v parku

Městský park v Malešicích si oblíbí děti i starší generace.

Nové architektonické prvky v parku však ocení především děti, které mají v oblibě pohyb na čerstvém vzduchu.

Vaše ratolesti zde mohou bez obav jezdit na kolech či koloběžkách nebo kolečkových bruslích.

Park má vodní prvky, které děti milují

Zvukové a vodní prvky

Značnou pozornost zde vzbuzují zejména zvukové a vodní prvky. To je učiněný ráj pro všechny hravé a zvídavé děti, kteří zde najdou nejrůznější vodní pumpy, barevná korýtka nebo vodní mlýny či dřevěné houpačky, které spouští zábavné fontány a vodotrysky.

Zajímavé jsou rovněž zvukové roury, které rovněž vyluzují zvláštní zvuky. Populární je zde rovněž lanová pavučina nebo líbezně znějící zvonkohry či kamenné varhany.

Stylové a klidné prostředí Malešického parku

Specializované hřiště pro děti

Městský park je rovněž maximálně uzpůsobený lidem na vozíku. Zajímavostí je i specializované dětské hřiště, které má změkčený povrch, takže vaše děti se zde nezraní.

Hřiště je oplocené a nechybí zde ani pískoviště.

Jelikož park v Malešicích má skvělý svažitý terén, tak ho v zimních měsících můžete využít k sáňkování a bobování.

Děti si tady zablbnou

Zóna pro sporty

Vyznavači nenáročného rekreačního sportu zde najdou 2 bezpečné okruhy pro cyklisty a in-line bruslaře. Senioři pak zde mohou vyzkoušet lehké cvičební prvky, které jsou vhodné i pro handicapované sportovce.

Volná zóna pro psy

V parku je rovněž zóna pro volné pobíhání psů. Současné ekologické technologie se taktéž promítly do instalovaného osvětlení – část lamp je totiž připojena na solární panely, které lampy napájejí.

Prostor celého parku je navíc hlídán městskými strážníky a soukromou bezpečnostní agenturou.

Malešický park mapa

Mapa Malešickéh parku

Malešický park mapa

Občerstvení

Dlouho dobu zde chybělo občerstvení. Od roku 2021 je zde však k dispozici malý kiosek, který najdete v horní části parku u sítových prolézaček. Zde si kromě zmrzliny můžete objednat kávu, čaj nebo kousky pizzy či panini.

Kudy sem

K městskému parku v Malešicích můžete přijet autem nebo městskou hromadnou dopravou. Své auto můžete zaparkovat na malém parkovišti v Malešické ulici. Větší parkovací místa jsou pak v ulici U Krbu nebo v ulici Káranská.

Malešický park závěrečné shrnutí

Malešický park je skvělý. Moderní a hezky zařízený park nabízí skvělou relaxaci. Užijí si tady hezký čas malý i velcí. Je to perfektní místo, kam se vydat za sportem i na vyjížďku s kočárkem. Rozhodně tedy doporučujeme!

Diskuze ke článku