Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Maledivy mapa – Kvalitní mapy ke stažení

Maledivy jsou jedinečnou zemí. Tvoří ji 1.196 ostrovů roztroušených v Indickém oceánu. Obydlených je jenom kolem 200 obydlených, přesto je známe všichni. Která je nejlepší Maledivy mapa?

Maledivy se rozprostírají na ploše 298 km². Všechny ostrovy dohromady zaujímají tedy menší plochu, než například Praha. Není se tedy čemu divit, že obydlené ostrovy patří k jedněm z nejhustěji obydlených míst na světě. Aktuální hustota osídlení se pohybuje kolem 1317 obyvatel na 298 km².

Hodně je to vidět i na hlavním městě Male, které zaplnilo budovami celý ostrov a nyní se rozrůstá i směrem do moře, kde to jenom jde. Na malém ostrově žije přes 100.000 obyvatel.

Maledivy mapa základní orientace

Orientovat se v Maledivách a jejich ostrovech není nic jednoduchého. Je to jedna z nejroztroušenějších zemí na světě. Když si otevřete mapu celého státu v prohlížeči, uvidíte jenom malé tečky.

Ostrovy jsou shluknuty v 19 atolech na ploše 90 000 kilometrů čtverečních. Jednoduše se to počítá, protože většina ostrovů se rozprostírá v pásu širokém 100 kilometrů a dlouhém 900 kilometrů.

Maledivy mapa ke stažení

Tady jsme pro vás připravili několik velmi přehledných map ve vysokém rozlišení, které si můžete stáhnout k sobě do počítače, mobilu nebo tabletu a mít je tak kdykoliv po ruce.

Maledivy atoly a města (2.500 x 1.878 px, velikost 313 kB) – Velmi zjednodušená mapa Malediv pro základní orientaci.

Maledivy atoly a města

 

Barevná mapa Malediv (3.000 x 3.429 px, velikost 710 kB) – Na této mapě jsou především zachyceny a popsány jednotlivé atoly.

Barevná mapa Malediv

 

Detailní Maledivy mapa (1.730 x 2.000 px, velikost 524 kB) – Velmi přehledná mapa, která poskytuje poměrně dost informací.

Detailní Maledivy mapa

 

Města na Maledivách (2.050 x 2.049 px, velikost 210 kB) – Další podobná mapa, která se hodně zaměřuje na obce a městečka.

Města na Maledivách

 

Zjednodušená mapa Malediv (2.000 x 2.196 px, velikost 255 kB) – Jednoduchá a přehledná, co více dodat k této mapě.

Zjednodušená mapa Malediv

 

Přehledná mapa atolů Malediv (1.595 x 2.925 px, velikost 150 kB) – To nejlepší nakonec, mapa atolů, obcí, která nadchne svým vkusným zpracováním.

Přehledná mapa atolů Malediv

Maledivy mapa online

Mapy malediv vypadají všechny, jak když rozsypete rýži na modrou podložku. Jednotlivé ostrůvky jsou tak malinké, že při pohledu z hora na nich skutečně není moc co k vidění. Proto se vám určitě budou hodit i odkazy na následující mapové služby, kde si můžete neomezeně zoomovat.

K čemu použít naše mapy

Mapy Malediv, které vám nabízíme ke stažení jsou vhodné především pro základní orientaci a čistě edukativní účely. Mapové aplikace jsou pak vhodné pro konkrétní orientaci. Výhodou Malediv ale je, že se na nich snad nedá zabloudit. Tedy s výjimkou hlavního města.

Maledivy mapa závěr

Našli jste tu pravou mapu Malediv, která vám bude vyhovovat? My pevně věříme, že ano. Tak si jí stáhněte a užijte. Případně budeme rádi za vaše tipy a názory do komentářů pod tímto článkem.

Diskuze ke článku