Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kovo ZOO ve Starém městě – Unikátní železné sochy a další atrakce

Zcela ojedinělou Kovo ZOO objevíte na Slovácku ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V současnosti ji obývá už více než 250 zvířat vyrobených z kovového šrotu.

Pokud hledáte neobvyklé a nevšední místo, kde je možné se pobavit, nabrat inspiraci a něco se naučit, pak je to pro vás ideální tip na výlet.

Netradiční zoo se představuje

Kovozoo je zcela nevšední zoologická zahrada se zvířaty z celého světa, která vznikla v roce 2012. Nejedná se však o živá zvířata, nýbrž zvířata vyrobená ze starého kovového šrotu.

Úžasné exponáty Kovo ZOO

Hlavním dílem tohoto originálního projektu je představit malým i velkým návštěvníkům, že i ze zdánlivě zbytečného rezavého šrotu mohou vznikat  zajímavé věci, které jsou nejenom pěkné a pozoruhodné, ale i nadále poučné a užitečné.

V Kovo ZOO nejsou jenom zvířata

V rozsáhlém areálu ZOO najdete nejenom exotická zvířata, ale i další atrakce jako je maják Šrotík nebo loď s názvem Naděje. Dále zde můžete narazit na Muzeum zemědělství, letadlo L610, Kongresové centrum, vláček Steelinku či Muzeum veteránů.

Zvířata jsou skutečně v životní velikosti

Ti, kteří si chtějí celý areál vyfotit, doporučuji zajít si na vyhlídkové lávky, odkud je pěkný výhled na celý areál. Z vyhlídkové lávky si ještě můžete všimnout, že v Kovo zoo je ještě zajímavá Porodnice Kovozoo, cukrovarnictví a nevšední gumové bludiště z pneumatik.

Zvířata v životní velikosti

Hlavní atrakcí v Kovo zoo jsou samozřejmě zvířata, která jsou v životní velikosti. Všechna zvířata jsou vyrobena s velkou dávkou propracovaností a dokonalostí. Co zvíře, to krásný originál, který uvidíte pouze zde.

Nosorožec celý z kovu vypadá opravdu propracovaný

Loď jménem naděje je obří prolézačkou pro děti

A jaká zvířata jsou v ZOO k vidění? Tak těšit se můžete na pětimetrové žirafy, slony, tajuplné želvy, tlusté nosorožce, koně, krásné labutě, bizony, rychlé gepardy a krokodýly.

Zvířata mají svá jména

Kovo zoo nezapomnělo svá zvířata také řádně pojmenovat, takže místní velbloudice má například jméno Ajša, mrož se pro změnu jmenuje Ambrož, los slyší na jméno Karlos a statná gorila se jmenuje Minerva.

Jinak se toho tady od normální ZOO moc neliší.

Další exponáty

Kromě kovových zvířat a vysloužilých dopravních prostředků uvidíte v nevšední zoo také desítky dalších exponátů, které už dávno nepoužíváme, ale ještě v nedávné době byly běžnou součástí našeho života.

Jedno z dětských hřišť

Otevírací doby a vstupné Kovo ZOO

Otevírací doba ZOO je po celý rok. Během hlavní turistické sezóny je Kovo zoo otevřeno od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00 hodiny. Základní vstupné je 90 korun, přičemž děti zaplatí 60 korun. Rodinná vstupenka přijde vaší peněženku na 210 korun. Časová náročnost celé prohlídky je tři hodiny.

Bizon patří k mým nejoblíbenějším zvířatům v Kovo ZOO

ZOO v České republice

Máme pro vás spoustu průvodců a zajímavých článků o dalších ZOO v České republice.

Kovo ZOO závěr

Kovo ZOO je naprosto unikátní zábavní park. Je to tak trochu ZOO, ale úplně jiná, než jsme zvyklý. Je tu spousta atrakcí pro děti a zajímavostí. Mě osobně se i velmi líbí hlavní myšlenka této ZOO, že i staré věci mohou dostat nový život a být krásné a užitečné. Návštěvu Kovo ZOO ve Starém městě vám tak můžeme od srdce jenom doporučit.

Diskuze ke článku