Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Letní koupaliště Jindřich v Havířově – Otevírací doba, vstupné, informace

Letní koupaliště Jindřich se nachází v Havířově na ulici U Motelu 2 v Moravskoslezském kraji. Koupaliště Havířov je situované v okrajové části města, kde se mimo jiné také nachází Zámek Šumbark a hotel Rudolf. Je to moderní a krásné koupaliště.

Letní koupaliště Jindřich se představuje

Letní koupaliště v Havířově nabízí všem návštěvníkům atraktivní prostředí moderní plovárny.

Čeká vás tady nejenom moderní modrý tobogán a další tobogán oranžové barvy, ale také masážní nerezové chrliče vody, pohodová whirlpool nebo agresivní divoká řeka či umělé vlny.

Koupaliště Havířov má dva skvělé tobogány!

Sportovní vyžití na souši

Kromě vodního vyžití zde můžete také dovádět na souši. Na souši jsou zde k dispozici volejbalové hřiště, hřiště na nohejbal, plácek na soft tenis a stoly na stolní tenis.

Po celou provozní dobu koupaliště si můžete zapůjčit veškeré náčiní ke všem nabízeným sportům.

Ve druhém poschodí správní budovy koupaliště pak můžete navštívit fitness centrum a zacvičit si zde. Z cvičebních strojů je nádherný výhled na celý areál plovárny.

Nové nerezové bazény

Děti milují tobogány

Nerezové bazény

Kromě moderního fitness centra je v areálu plovárny velký nerezový bazén s různými vodními atrakcemi a nerezový dětský bazének s atrakcemi pro vaše ratolesti.

Hlavní atrakcí havířovské plovárny je však závodní 50-metrový plavecký bazén a bazén s desetimetrovou skokanskou věží.

Koupaliště Jindřich Havířov je velmi oblíbené

Historie koupaliště

Havířovské koupaliště bylo široké veřejnosti otevřeno 1. července roku 1961. Mladé město havířů tak dostalo veřejné koupaliště už 6 let po svém založení.

Hlavní atrakcí celé plovárny byl tehdy velký bazén s železobetonovou vanou. Velká rekonstrukce koupaliště Jindřich proběhla v letech 2001 až 2004.

Poslední rekonstrukce se zde uskutečnila v roce 2020. V té době byl zde vybudován především moderní tobogán s dvěma dráhami a padesáti metrový nerezový bazén, který se stal ideálním místem pro závodní i rekreační plavání.

V létě je tady hlava na hlavě

Parkování

Svůj automobil můžete zaparkovat u hotelu Rudolf, který bezprostředně sousedí s koupalištěm. Dalším dostupným parkovištěm je pak parkoviště U nábřeží nedaleko letního kina.

Mají tady spoustu vodních atrakcí

Malí i velcí si zde užijí horké letní dny

Jak se ke koupališti můžete dostat?

K havířovskému koupališti se můžete dostat bud´ vlastním autem či na kole nebo městskou hromadnou dopravou. Nejbližší autobusovou zastávkou je U podloubí, kde stojí autobusy číslo 402, 403, 404, 405, 406 nebo 416.

Letní koupaliště Jindřich v Havířově je dobře udržované

Otevírací doba a vstupné koupaliště Havířov

Otevírací doba koupaliště v Havířově je od června do září a to každý den od 9 do 19 hodiny, v červenci od 9 do 20 hodiny. Vstupné na koupaliště činí 100 korun pro dospělého, 50 korun pro dítě. Děti do dvou let mají vstup zdarma.

Koupaliště v Havířově najdete na ulici U Motelu 2

Koupaliště Havířov závěr

Letní koupaliště Jindřich v Havířově je velké, moderní a dobře vybavené koupaliště. V létě vám tady uteče celý den, ani nemrknete. Je tady opravdu hezky! Užijete si vody, sportů, lenošení podle chuti. Návštěvnu havířovského koupaliště vám můžeme jedině doporučit!

Diskuze ke článku