Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Koupaliště Hodonín a krytý plavecký bazén – Osobní průvodce s tipy

Koupaliště Hodonín najdete na ulici Sportovní 4186/2. Jedná se o moderní kryté i venkovní koupaliště.

Kryté koupaliště Hodonín

Nejprve vám přestavíme krytý plavecký bazén, který se nachází hned vedle venkovního koupaliště na samém okraji města směrem k hranicím se Slovenskem. V nedávné době prošel krytý bazén v Hodoníně dlouhou rekonstrukcí a v současnosti nabízí moderní design s moderní technologií.

Plavat zde můžete hned ve dvou bazénech, přičemž první má délku 25 metrů, druhý 12,5 metrů. Zcela nové jsou zde také sauny a wellness centrum.

Koupaliště Hodonín má mnoho krásných zákoutí

Představujeme bazény

Krytý plavecký bazén disponuje velkým a malým bazénem. Velký sportovní bazén je situován ve druhém patře a má celkové rozměry 25 x 12,5 metrů a je určen pro závodní a rekreační plavce.

Ve stejném patře ještě najdete menší bazén, který má pro změnu rozměry 12,5 x 8 metrů a maximální hloubka je zde 80 centimetrů, takže je určen především pro děti a výuku plavání.

Rychlé modré skluzavky

Relaxační část

Relaxační a odpočinková část je situovaná v prvním patře krytého bazénu. Zde najdete moderní wellness, jehož součástí je velká finská sauna, malá finská sauna, parní sauna a infrakabina.

Míst pro ležení a opalování je opravdu dost

Pro osvěžení ještě můžete využít ochlazovací bazén, whirpool, sprchy a zdraví prospěšné kneippovo pítko.

Ve druhém patře jsou ještě k dispozici dvě whirlpooly pro čtyři osoby, další sprchy, šatny, sociální zařízení a malý bufet s rychlým občerstvením.

Divoká řeka je velmi oblíbená atrakce

Pohled na hlavní 50 metrový bazén

Letní koupaliště Hodonín

Venkovní „letní“ část se může pochlubit víceúčelovým bazénem, který je dlouhý téměř 50 metrů. Tento bazén je rozdělený na plaveckou a rekreační část, přičemž druhá část je okořeněna vodními atrakcemi, jako jsou vlnobití, šplhací síť, duha a perlička.

Hlavní atrakcí je však jednoznačně 57 metrů dlouhý tobogan oranžové barvy a rychlá modrá skluzavka, která má hned 3 dráhy.

Velký skokanský můstek na letním koupališti Hodonín

Další vodní atrakce

Mezi další vodní radovánky rekreačního bazénu patří ještě divoká řeka, chrliče vody, dnové perličky a masážní trysky.

Pro malé hravé vodní živly pak doporučuji vyzkoušet sedací bójky, vodní hřib či vodního ježka. K dispozici je rovněž dětský bazén s bezpečnou protiskluzovou úpravou.

Oranžový tobogán je dlouhý 57 metrů

Sportovní vyžití mimo bazény

V areálu si můžete nejen zaplavat, ale rovněž zahrát minigolf, stolní tenis, plážový volejbal nebo fotbal. Samozřejmostí jsou šatny, sociální zařízení a malé bufety.

Koupaliště Hodonín je skvělé místo pro relaxaci

Otevírací doba a vstupné

Letní koupaliště je otevřeno pouze od června do konce srpna.

Celodenní vstupné pro dospělého činí 110 korun, děti, studenti a senioři pak zaplatí 80 korun. Zajímavosti je pak večerní vstupné, které platí od 17 do 20 hodiny a stojí 70, respektive 60 korun. Držitelé čipů mají vstup zlevněný (dospělý 90 kč).

* Ceny vstupného jsme aktualizovali 1.7.2022.

Koupaliště Hodonín závěr

Koupaliště Hodonín je velmi pěkný a moderní areál. Vše je moderní, čisté, hezké. Atrakcí je dostatek a na celý den se tady hravě zabaví malý i velcí. Návštěvu koupaliště Hodonín vám tedy můžeme jenom doporučit!

Diskuze ke článku